سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله شبیری زنجانی:

مطالعه خاطرات آقای هاشمی برای اهل تحقیق لازم است

یکی از مراجع تقلید، مطالعه آثار آیت الله هاشمی را برای اهل تحقیق لازم دانست و گفت: خاطرات ایشان یکی از مصادر قابل مهم مراجعه برای اهل تحقیق است.

آیت الله العظمی سید موسی شبیری زنجانی در جمع  خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی که در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد، به دیدار خود با آن فقید سعید اشاره کرد و افزود: به ایشان گفتم که خاطراتتان را ثبت کنید. گفتند که این کار را انجام داده‌اند. خاطرات ایشان مهم است و این خاطرات مبادی تحلیل مسائل مختلف است.

وی به تجلیل از کتاب «امیرکبیر یا قهرمان مبارزه با استعمار» آیت الله هاشمی پرداخت و خاطرنشان کرد: من موفق به مطالعه آثار آن مرحوم نشده بودم. در این اواخر کتابی را که راجع به امیرکبیر نوشته بودند به دستم رسید و همچنان مشغول مطالعه آن هستم. این کتاب هم از نظر تحلیل مطالب و هم از نظر قلم و هم از نظر محتوا خیلی جالب است.

این مفسر قرآن کریم با ابراز تأسف از ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: نه تنها ما بلکه بسیاری از افراد، از فوت ایشان اظهار تأسف کردند و هم با زبان حال این تأسف را نشان دادند.

آیت الله شبیری زنجانی در پایان گفت: امیدواریم آن مرحوم مورد رحمت خداوند تعالی و عنایات پیامبر اکرم و ائمه طاهرین علیهم السلام قرار بگیرند و إن شاء الله که عنایات حضرت امیرالمؤمنین "سلام الله علیه" _که امروز به نام ایشان است_ و حضرت ولی عصر (عجل الله فرجه) شامل حال بیت ایشان باشد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠١-١٣٩۶, ١٠:١١

   

پر مبحث ترین ها