سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در شورای عالی ترافیک کشور؛

عبور مستقیم مترو از پردیسان تا چهارراه بازار قم تصویب شد

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: عبور مستقیم خط شماره ۲ طرح قطار شهری قم از پردیسان تا چهارراه بازار در شورای عالی ترافیک کشور تصویب شد.

 ولی الله بیاتی اظهار داشت: کار حفاری خط شماره A متروی قم حد فاصل قلعه کامکار تا مسجد مقدس جمکران به صورت کامل انجام شده و در حال حاضر پیگیر مسائل مربوط به خرید تجهیزات و تأمین فاینانس آن هستیم.

وی همچنین با اشاره به خط شماره B متروی قم افزود: این خط از پردیسان تا شهرک فرهنگیان تصویب شده بود، که با جایگزین شدن منوریل این مسیر از دستور کار خارج شد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم افزود: با پیگیری‌های شهردار قم موضوع احداث فاز B مترو در جلسه شورای عالی ترافیک کشور مطرح و با رأی گیری که در شورای مذکور انجام شد و شهردار و روسای شوراهای اسلامی شهر و استان قم نیز در آن حق رأی داشتند با کسب پنج رأی از مجموع هشت رأی مصوب شد.

وی با بیان این که طبق این مصوبه عملیات مترو تا چهار راه بازار اجرا می‌شود و ادامه آن نیز تا شهرک فرهنگیان در دست بررسی قرار می‌گیرد، افزود: مقرر شد با مصوبه‌ای مجوز فاینانس آن نیز اخذ شود و به مرحله اجرا برسد.

بیاتی تحقق این امر را اقدام بزرگ و موثری در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر قم ذکر کرد و افزود: با اجرای این فاز مترو حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در قم جذب می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم همچنین با بیان این که وجود یک ایستگاه مترو در نزدیکی حرم حضرت معصومه(س) برای شهروندان اقدام بسیار خوبی محسوب می‌شود، افزود: عملیات حفاری از پردیسان تا چهار راه بازار به صورت میانگین روزانه ۱۰ متر انجام می‌شود که در مدت ۲ سال به پایان خواهد رسید.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠٣-١٣٩۶, ١٣:٠۴

   

پر مبحث ترین ها