سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لزوم هم افزایی بیشتر مسئولان در قم

مسئولان قم باید هم افزایی بیشتری با هم داشته باشند زیرا هزینه ناهماهنگی ها را مردم می پردازند.

 فاطمه محمدی

۱۳ اسفندماه چاله هایی که از سوی شهرداری برای کاشت درخت در عوارضی قم-تهران ایجاد شده بود، توسط راهداری تخریب شد.

یک منبع آگاه در سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد که شهرداری در دو نامه از راهداری استعلام گرفته تا با توجه به فصل کاشت در آزادراه قم – تهران اقدام به کاشت درخت کند و سپس طبق این دستورالعمل اخذ شده که حریم حاشیه اتوبان باید تا۴۰ متر رعایت شود، اقدام به حفر حدود ۷۰۰ چاله کرده اما راهداری به تازگی می گوید که رعایت حریم باید تا ۹۰ متر باید باشد و چاله ها را پر و لوله گذاری های آب را تخریب کردند و بیش از ۱۰ میلیون تومان به شهرداری خسارت وارد کردند در صورتی که این محدوده حریم شهر نیست اما شهرداری به دلیل ایجاد کمربند سبز و طبق مصوبه قصد کاشت درختچه هایی را داشت و هر زمان لازم بود جابه جا می کرد.

این مسئول شهرداری ادامه داد: ما با رویکرد تعاملی با همه دستگاه ها عمل می کنیم و با اینکه این محدوده عرصه داخل شهر نیست که نگران باشند که شهرداری ادعای مالکیت کند اقدام کردیم و اگر مشکل داشت چرا در حدود یک ماهی که برای تسطیح اراضی و چاله برداری اقدام می شد جلوگیری نکردند و چرا با اراضی ابتدا و انتهای آن کاری نداشتند؟

دلیل تخریب را از مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم جویا شدیم؛ ابوالفضل جمالی در این باره گفت: هر گونه دخل و تصرف حتی درختکاری در حریم جاده ممنوع است هر اقدامی باید با مجوز انجام شود.

وی افزود: هر جاده حریم خاص خود را دارد وحریم محور آزادراه قم - تهران ۱۲۰ متر(۶۰ متر از آکس محور به طرفین)و نوار به عرض ۳۰ متر پس از حریم دارای کاربری تاسیسات زیربنایی تا فاصله ۹۰ متر از آکس محور طرفین بوده که در این محدوده هرگونه ساخت وساز ممنوع و احداث هرگونه مستحدثات در محدوده حدفاصل ۹۰ متری تا ۱۶۰ متری از آکس محور با اخذ مجوز از این اداره کل است.

وی ادامه داد: حریم محور قدیم قم – تهران نیز ۷۶ متر و نوار عرضی ۳۰ متر است و تا فاصله ۶۸ متری از آکس حتما باید مجوز بگیرند.

جمالی بیان کرد: ۱۷ بهمن ماه سال جاری طی نامه ای به مهندس جوادیان مدیرکل پارک ها و فضای سبز شهرداری اعلام کردیم که حفر چاله در حاشیه راه است و عملیات اجرایی باید سریع متوقف شود، در غیراین صورت این اداره کل در زمینه صیانت از حریم جاده و طبق وظیفه اقدام می کند و هرگونه هزینه و خسارت وارده بر پیکر راه و حرائم آن و تبعات بعدی این فعالیت غیرمجاز بر عهده شهرداری است.

وی با بیان اینکه متاسفانه ارگان های دولتی و بعضا شهرداری فکر می کنند قوانین فقط برای مردم و بخش خصوصی است، گفت: دراین مدت گشت های راهداری سه بار نیز به پیمانکار این طرح اخطار دادند اما هیچ توجهی نشد و طبق وظیفه قانونی طی نامه ای به دادستان تجاوز را اطلاع دادیم.

وی اظهارداشت: راهداری موظف به تخریب قسمتی از چاله ها بود که در حریم راه قرار داشت و فعلا ۵۰۰ متر را پر کردیم دست نگه داشتیم تا شهرداری اقدم کند و شهرداری به دلیل بی توجهی به اخطارها باید هزینه تخریب را بپردازند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم در پاسخ به این سوال که چرا شهرداری حریم را ۴۰ متر می داند؟ گفت: شهرداری این عدد را از کجا آورده است؟ از سوی دادستانی گفته شده که شهرداری مدارک این مدعا را ارائه دهد.

وی در پاسخ به این سوال که شهرداری می گوید در یک ماه فعالیت آنان یک بار هم تذکر داده نشده؛ آیا ممکن است پیمانکار به شهرداری اطلاع نداده باشد؟ گفت: عموما اطلاع نمی دهند اما شهرداری باید حریم را رعایت کند.

وی با بیان اینکه چرا باید درختانی کاشته شود که چند سال دیگر آن ها را جابه جا کنیم و به غیر از هزینه جابه جایی امکان خشک شدن آن ها هم هست؟ ادامه داد: گویا عوامل شهرداری ۱۰ متر داخل حریم آمدند که ما آن مقدار را تخریب کردیم و می توانند با حفظ حریم به کار خود ادامه دهند.

جمالی با بیان اینکه همه اقدامات در حریم جاده باید طبق قانون باشد، عنوان کرد: علیرغم مکاتبات، اخطاریه ها و حتی تخریب چاله ها شهرداری کار خود را می کند اما بدانند که اگر خودرویی در این محدوده از جاده خارج و منجر به خطر و تصادفات جانی و مالی شود شهرداری مقصر است زیرا در دو نامه ای که مجوز کاشت درخت را به شهرداری دادیم اعلام کردیم که با حفظ حریم اقدام به کاشت درخت کنند.

وی ادامه داد: در ۱۰ آبان ماه به پیمانکار اخطاریه داده شد که فعالیت در حریم راه را متوقف کند که در غیر این صورت به موجب دستور مقام قضایی اقدام می شود و همچنین راهداری در اخطاریه ۱۳ اسفند ماه سال جاری بر توقف این پروژه تاکید و کاشت در ۳۰ متری حریم اتوبان قم - تهران را خلاف قانون اعلام کرد.

لازم به ذکر است که تاریخ آخرین اخطاریه راهداری مبنی بر توقف اقدامات شهرداری برای همان روز تخریب است.

گفته های شهرداری و راهداری را خواندیم اما مسئولیت و بیت المال  تعارف بردار نیست زیرا هزینه بی هماهنگی ها را مردم می دهند و سوال این است که در قم چه خبر است؟ و هماهنگی ها و جلسات در کجا بکار می آید؟ چه کسی پاسخگوی هزینه های شبیه به این است که در قم کم نیست و تاوان آن از جیب مردم پرداخت می شود؟

 

 

 

 

 

 

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٢-١٣٩۶, ١١:٠١

   

پر مبحث ترین ها