سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون امور عمرانی استانداری قم :

باید از برداشت‌ غیر مجاز شن و ماسه از معادن قم جلوگیری شود


معاون امور عمرانی استانداری قم افزود: برداشت از معادن برای آبادانی، توسعه و عمران است و اگر بیش از حد مجاز باشد تخریب و نابودی منابع و اراضی استان را بدنبال خواهد داشت.
معاون امور عمرانی استانداری قم خواستار جلوگیری از برداشتهای بیش از اندازه و غیر مجاز از معادن شن و ماسه قم شد.
 هوشنگ غلامزاده ظهر چهارشنبه در جلسه هیئت رسیدگی به امور معادن شن و ماسه استان در سخنانی با اشاره به برداشت‌های غیر مجاز برخی از واحدهای بهره برداری از معادن شن و ماسه اظهار داشت: هر واحدی که برای بهره برداری از دولت امتیاز گرفته و در برداشت از منابع و اراضی استان تخلفی انجام دهد، اراضی و امتیازات باید به دولت برگردانده شود.

وی افزود: برداشت از معادن برای آبادانی، توسعه و عمران است و اگر بیش از حد مجاز باشد تخریب و نابودی منابع و اراضی استان را بدنبال خواهد داشت.

رئیس هیئت رسیدگی به امور معادن شن و ماسه استان با دعوت مدیران ذیربط به هماهنگی بیشتر برای جلوگیری از برداشت‌های غیر مجاز در معادن شن و ماسه استان، بیان داشت: باید با انجام اقدامات پیشگیرانه و اعمال نظارت بیشتر جلوی تخلف را قبل از وقوع بگیریم و از تخریب منابع استان جلوگیری کنیم.

غلامزاده ایجاد شهرکهای تولید و عرضه مصالح ساختمانی و تجمیع واحدهای بهره برداری از شن و ماسه را برای استان ضروری دانست و تأکید کرد: قطعاً با ایجاد این شهرک‌ها بازار رقابتی برای عرضه کنندگان مصالح ساختمانی ایجاد خواهد شد و این گام مهمی برای ارتقاء کیفیت مصالح تولیدی می‌باشد.

در این جلسه پرونده تعدادی از معادن شن و ماسه بررسی شد و دستور تعطیلی یک واحد بهره برداری شن و ماسه به علت برداشت‌های غیر مجاز صادر شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٠-١٣٨٩, ١٢:۵٢

   

پر مبحث ترین ها