سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توسط جمعیت هلال احمر؛

400 کودک قمی آموزش امداد دیدند

مدیر عامل جمعیت هلال احمراستان قم گفت: تعداد 10 مهد کودک استان قم تحت پوشش کانون غنچه‌های هلال احمر قرار دارند که جمعیت هلال احمر با کمک مربیان زبده آموزش این نونهالان را بر عهده گرفته است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمراستان قم از برگزاری کلاس آموزش امداد و کمکهای اولیه برای 400 نفر از کودکان مهد کودکهای قم خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، دکتر خلیل الله سائلی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: معاونت امور جوانان هلال احمر استان قم به منظور آمادگی هر چه بیشتر کودکان در مقابل حوادثی همچون زلزله، کلاس آموزش امداد را در مهد کودک‌های تحت پوشش هلال احمر استان قم برگزار کرد.

وی گفت: تعداد 10 مهد کودک استان قم تحت پوشش کانون غنچه‌های هلال احمر قرار دارند که جمعیت هلال احمر با کمک مربیان زبده آموزش این نونهالان را بر عهده گرفته است.

وی گفت: که به منظور بالا بردن سطح اطلاعات کودکان در زمینه امداد و کمک‌های اولیه این کلاسها در مهدهای کودک تشکیل گردید و با کمک مربیان مهد‌ها مباحثی چون امداد و کمک‌های اولیه، فعالیتهای بشردوستانه و خود امدادی آموزش داده می‌شود.

وی افزود: در سه ماهه سوم سال 89 تعداد 400 نفر از کودکان تحت آموزش قرار گرفتند که در این کلاسها با نحوه استفاده از چسب زخم، شست و شوی زخم، بانداژو پناه گیری در هنگام زلزله آشنا شدند.

نفرات بر‌تر این دوره‌های آموزشی در مسابقات امدادی دهه فجر ویژه اعضای کانون غنچه ‌ها شرکت خواهند کرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٠-١٣٨٩, ١٢:۵٧

   

پر مبحث ترین ها