سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در قم:

برخی دلایل تأخیر ارائه لایحه بودجه به مجلس موجه است

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخی دلایل تأخیر بودجه سال آینده کشور توسط دولت به مجلس شورای اسلامی موجه است.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخی دلایل تأخیر بودجه سال آینده کشور توسط دولت به مجلس شورای اسلامی موجه است.

سید علی اکبر ابوترابی ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از رادیو معارف در پاسخ سئوال خبرنگار مهر در قم در خصوص تأخیر در ارائه لایحه بودجه سال ۱۳۹۰ به مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ضرورت بررسی بودجه در کمیسیونهای مختلف و صحن علنی مجلس در زمان مناسب بایستی لایحه بودجه قبل از این تاریخ تقدیم مجلس می‌شد.

وی ادامه داد: به نظر من در سال جاری به دلایلی که برخی از آن‌ها موجه است تقدیم بودجه با تأخیر روبه رو شده و امید است که در روزهای آینده لایحه به مجلس تقدیم شود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از دلایل درتأخیر ارائه لایحه بودجه، آن‌ها را موجه دانست و بیان کرد: یکی از این دلایل موجه،  بررسی برنامه پنجم توسعه در مجلس بوده است که کار‌شناسان معاونت برنامه‌ریزی و ریاست جمهوری که مسئولیت تدوین برنامه بودجه سالانه کشور را بر عهده دارند درگیر برنامه پنجم توسعه بوده‌اند و با مجلس در بررسی دقیق برنامه همکاری داشته‌اند و به نحوی این انتظار را داشتند که با نهایی شدن برنامه پنجم توسعه، اهداف آن را در بودجه سال آینده لحاظ کنند.

وی دلیل موجه دیگر در تأخیر ارائه لایحه بودجه را اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها دانست و گفت: اقتضاء دارد بودجه سال ۱۳۹۰در حالی به مجلس تقدیم شود که تا حدودی بازخورد به دست آمده از این طرح مشخص شود تا بودجه سال آینده با لحاظ قانون هدفمند سازی یارانه‌ها در صحن علنی مجلس بررسی شود.

فتنه سال گذشته پیچیده بود

وی در ادامه در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران درباره نقش خواص درحوادث سال گذشته ابراز داشت: مواردی وجود دارد که به علت پیچیدگی فتنه خواص گرفتار تردید می‌شوند.

ابوترابی ادامه داد: فتنه سال ۱۳۸۸ نیز به قدری پیچیده بود که خواص متدین دچار درنگ و توقف شدند و در این بین شاخص رهبری شاخص مهمی است که باید بر اساس آن حرکت‌ها صورت گیرد.

وی در ادامه به نقش موثر توده مردم در انقلاب اشاره داشت و ابراز کرد: پیروزی انقلاب و دست آورد‌های آن مرهون سطح فهم توده مردم است و نقش آفرینی مردم در مراحل مختلف انقلاب اسلامی در پیوند مردم، نظام و رهبری شکل گرفته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٠-١٣٨٩, ١۶:۴٧

   

پر مبحث ترین ها