سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون استاندار قم خبر داد:

کارگاه‌های تولید شن و ماسه قم در یک مکان متمرکز می‌شوند


غلامزاده در خصوص مزایای اجرای طرح تجمیع کارگاه‌های تولید شن و ماسه گفت: با استقرار و تجمیع این کارگاه‌ها در نقاط مشخص شده از استان، هزینه تمام شده شن و ماسه کاهش و با توجه به رقابتی شدن کارگاه‌ها کیفیت مصالح افزایش خواهد یافت.
 معاون استاندار قم از تجمیع و استقرار کارگاه‌های تولید شن و ماسه استان در مکانی مشخص و به صورت متمرکز خبر داد.
مهندس هوشنگ غلامزاده در بیست و نهمین جلسه کارگروه مسکن و شهرسازی استان که بعد از ظهر یکشنبه با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، با اشاره به وضعیت حمل و نقل و قیمت سوخت در کشور و لزوم اتخاذ راهکارهای عملی برای کاهش تردد ناوگان حمل بار بیان داشت: یکی از این راهکار‌ها تجمیع کارگاه‌های تولید شن و ماسه از سطح استان و متمرکز ساختن آن‌ها در مکانی مشخص است.

وی در ادامه اظهار داشت: کمیته‌ای مرکب از دفتر فنی استانداری، سازمان صنایع و معادن، شرکت شهرک‌های صنعتی و اداره کل منابع طبیعی برای شناسایی مکان‌های استقرار این کارگاه‌ها در نقاطی از استان تشکیل خواهد شد.

رئیس کارگروه مسکن و شهرسازی استان در خصوص مزایای اجرای طرح تجمیع کارگاه‌های تولید شن و ماسه گفت: با استقرار و تجمیع این کارگاه‌ها در نقاط مشخص شده از استان، هزینه تمام شده شن و ماسه کاهش و با توجه به رقابتی شدن کارگاه‌ها کیفیت مصالح افزایش خواهد یافت.

غلامزاده بر بکارگیری شن و ماسه و سایر مصالح استاندارد در بالا بردن کیفیت و مقاومت بتن و در ‌‌نهایت ساختمان تاکید کرد و اظهار داشت: شن و ماسه مهمترین و اصلی‌ترین نقش را در تولید بتن دارد و استفاده از شن و ماسه استاندارد باعث افزایش کیفیت و مقاومت بتن و در نتیجه مقاوم بودن سازه‌های بتنی در ساختمان‌ها خواهد شد.

بر پایه این گزارش در این جلسه مجوز احداث اولین زائر سرا در حریم شهر و در اطراف مسجد مقدس جمکران برای بخش خصوصی صادر و مواردی از طرح‌های هادی روستایی اصلاح و به تصویب رسید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١٠-١٣٨٩, ٢٢:٠٠

   

پر مبحث ترین ها