سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نماینده مجلس خبرگان رهبری:

استفاده از کالای داخلی باید فرهنگ سازی شود

ما نباید تنها به استقلال سیاسی و نظامی بسنده کنیم بلکه باید تلاش کنیم تا با افزایش تولید داخلی و حمایت از سرمایه ایرانی به استقلال اقتصادی نیز دست پیدا کنیم.
نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: دستگاه‌های فرهنگی باید برای استفاده مردم از کالای داخلی فرهنگ سازی کنند.

آیت الله احمد بهشتی در گفتگو با 19 دی، با اشاره به به نامگذاری سال جدید به عنوان سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: فرهنگ سازی در زمینه استفاده از کالای داخلی یکی از موارد مهمی است که در نهادینه سازی این شعار تاثیرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به واردات برخی از کالا‌ها به کشور عنوان کرد: مسئولان باید به این نکته توجه داشته باشند و از واردات کالاهای غیر ضروری که موجب اشباع بازار و عدم استفاده از کالای داخلی می‌شود جلوگیری کنند.

رئیس دانشگاه قم در ادامه با تأکید بر نقش موثر مردم در حمایت از کارو سرمایه ملی عنوان کرد: مردم باید بدانند هنگامی که از بیکاری و تورم گله‌مند هستند تنها راه گریز از این مشکلات استفاده از کالای داخلی است تا از این طریق علاوه بر رونق اقتصادی کشور، زمینه اشتغال نیز فراهم شود.

وی در ادامه ابراز کرد: استفاده از کالای داخلی موجب استقلال اقتصادی کشور می‌شود که این امر به نوعی جهاد است.

استقلال سیاسی در کنار استقلال اقتصادی

آیت الله بهشتی با تاکید بر اینکه استقلال سیاسی، نظامی، فرهنگی و اقتصادی باید در کنار یکدیگر رشد داشته باشند بیان کرد: ما نباید تنها به استقلال سیاسی و نظامی بسنده کنیم بلکه باید تلاش کنیم تا با افزایش تولید داخلی و حمایت از سرمایه ایرانی به استقلال اقتصادی نیز دست پیدا کنیم.

وی تاکید کرد: نخبگان و علما نیز باید مردم را به سمت استفاده از کالای داخلی رهنمون سازند تا این شعار جامع عمل به خود بگیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه ابراز کرد: ‌ تولید کنندگان داخلی نیز باید همت و تلاش خود را در راستای تولید کالای با کیفیت به کار گیرند تا مردم برای خرید کالای داخلی تشویق شوند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠١-١٣٩١, ١٩:٠۵

   

پر مبحث ترین ها