سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

به صورت رایگان؛

دام‌های قم علیه بیماری تب برفکی واکسینه می‌شوند

اجرای این طرح به صورت همزمان و به مدت 30 روز کاری در سطح استان انجام می‌گیرد و در آن کلیه دام‌های سبک و سنگین اعم از گاو و گوسفند مایه‌کوبی می‌شوند.
مدیرکل دامپزشکی استان قم از آغاز طرح مایه کوبی کلیه دام‌های سبک و سنگین قم به صورت رایگان خبر داد.

دکتر محمد مهدی رفیعی در گفتگو با خبرنگار مهر در قم با اشاره به اهمیت و لزوم مبارزه با بیماری تب برفکی در واحدهای دامی استان گفت: اداره کل دامپزشکی استان قم جهت کنترل و پیشگیری از بیماری مسری و خطرناک تب برفکی در دام‌های واحدهای دامی استان اقدام به اجرای طرح مایه‌کوبی آن‌ها نموده است.

وی با بیان اینکه این طرح به صورت رایگان در واحدهای دامی استان انجام می‌شود، تصریح کرد: کلیه هزینه‌های صورت گرفته در این طرح که بالغ بر 65 میلیون تومان برآورد شده است از محل اعتبارات دامپزشکی استان قم به مراکز مایه‌کوبی پرداخت خواهد شد.

رفیعی با اشاره به اینکه طرح از تاریخ 6 بهمن‌ماه آغاز شده است، اظهار داشت: اجرای این طرح به صورت همزمان و به مدت 30 روز کاری در سطح استان انجام می‌گیرد و در آن کلیه دام‌های سبک و سنگین اعم از گاو و گوسفند مایه‌کوبی می‌شوند.

مدیرکل دامپزشکی استان قم اضافه کرد: این طرح با استفاده از 2 اکیپ بخش دولتی و 19 اکیپ بخش خصوصی انجام می‌گیرد و پیش بینی می‌شود 300 هزار رأس دام سبک و سنگین تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

وی نسبت به حمل و نقل دام بدون گواهی حمل از اداره کل دامپزشکی هشدار داد و افزود: در مدت اجرای این طرح نقل و انتقال دام بین استان‌های کشور ممنوع می‌باشد و با متخلفین برابر قانون برخورد خواهد شد.

رفیعی در پایان بیان داشت: از کلیه دامداران درخواست می‌شود ضمن رعایت کلیه اصول بهداشتی و قرنطینه‌ای با اکیپ‌های دامپزشکی استان همکاری لازم را داشته باشند و هرگونه انتقاد و پیشنهادی را با شماره تلفن‌های 6638271 و 6638272 در میان بگذارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١١-١٣٨٩, ١٩:٢٩

   

پر مبحث ترین ها