سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وجود بیش از 12 هزار و 500 زندانی بدهکار دیه در کشور

بروز شده : ٧-٠۵-١٣٩١, ١٣:٣٠    نسخه چاپی    
امسال دادستان قم با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم مقرر کرده است که صاحبان برخی از کارخانه جات به داخل زندان و بازدید از زندانیان دعوت شوند.
مدیر عامل انجمن حمایت از برگزاری جشن گلریزان با هدف آزادسازی زندانیان قم خبر داد.

حسین شریعت پناهی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: امسال جشن گلریزان با 2 هدف کمک به خانواده های نیازمند زندانیان و همچنین آزادسازی زندانیان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از زندانیان بدهکار مشمول ستاد دیه نمی شوند افزود: از آنجایی که برخی از زندانیان مشمول ستاد دیه نمی شوند در نتیجه نمی توانند از امکانات ستاد دیه استفاده کنند.

مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان استان قم بیان کرد: امسال دادستان قم با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم مقرر کرده است که صاحبان برخی از کارخانه جات به داخل زندان و بازدید از زندانیان دعوت شوند.

وی ادامه داد: دعوت از صاحبان کارخانه جات برای بازدید از زندان در این راستا انجام می گیرد که هر یک از صاحبان کارخانه که تمایل داشتند بدهی افرادی را که مشمول ستاد دیه نمی شوند را پرداخته و منجر به آزادی زندانیان از زندان شوند.

وجود بیش از 12 هزار و 500 زندانی بدهکار دیه در کشور

یادآور می شود: بسیاری از افرادی که در زندان ها به سر می برند زندانیان دیه هستند در حالی که برخی از آنها مشمول ستاد دیه نمی شوند.

بر اساس آمار رئیس ستاد دیه کشور بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ زندانی بدهکار دیه در زندان‌ها وجود دارد و البته این جدای از زندانیان چک‌های برگشتی و مهریه است.

این در حالی است که نه تنها این افراد بلکه خانواده های زندانیان دیه دچار مشکلات عدیده و آسیب های روحی، روانی، اجتماعی و اقتصادی می شوند.

در این بین کمک خیرین برای آزادی کسانی که مشمول ستاد دیه نمی شوند بسیار پر رنگ می شود.

آزادی بیش از 60 هزار زندانی کشور با کمک خیرین در 22 سال گذشته

رئیس ستاد دیه کشور افزود: در 22 سال گذشته با کمک خیرین و نیکوکاران، بیش از 60 هزار زندانی جرایم مالی غیر عمد اعم از بدهکاران دیه، مهریه، نفقه و محکومان مالی غیر از کلاهبرداری از زندانی های کشور آزاد شده اند.

سید اسدالله جولایی گفت: مجموع بدهی 12 هزار و 783 هزار زندانی جرایم مالی غیر عمد که سال گذشته با کمک خیرین و نیکوکاران از زندان آزاد شدند، 509 میلیارد تومان بوده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠۵-١٣٩١, ١٣:٣٠

   

پر مبحث ترین ها