سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در پنج ماه نخست امسال؛

چهار میلیون متر مکعب از دامداری‌های قم سم‌پاشی شد

بروز شده : ۶-٠۶-١٣٩١, ١١:۴٢    نسخه چاپی    
در پنج ماهه نخست سال جاری 212 هزار گاو و گوساله در استان قم واکسینه شدند.
مدیرکل دامپزشکی استان قم گفت: در پنج ماه نخست امسال بیش از 4 میلیون متر مربع از اماکن نگهداری دام‌ها برای از بین بردن عوامل بیماری‌زا ضد عفونی شده‌اند.

مهدی رفیعی در حاشیه بازدید از نمایشگاه جلوه‌های خدمت ماندگار اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اداره‌کل دامپزشکی استان قم مدیریت و مبارزه با بیماری‌های دام و طیور است.

وی ادامه داد: فعالیت‌های بسیاری در راستای پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دام در این اداره انجام می‌شود که مایه‌کوبی دام‌ها یکی از این فعالیت‌ها است.

مدیرکل دامپزشکی استان قم افزود: در پنج ماهه نخست سال جاری 212 هزار گاو و گوساله در استان قم واکسینه شدند.

وی با اشاره به واکسیناسیون 850 هزار رأس گوسفند و بز توسط اداره‌کل دامپزشکی استان قم عنوان کرد: تمام واکسن‌های مورد نیاز در این راستا به این دام‌ها تزریق شده است.

رفیعی ابراز داشت: ضد عفونی اماکنی که دام و طیور در آن نگهداری می‌شوند یکی از اقدامات ضروری برای کاهش بیماری‌ها در این حوزه است.

وی گفت: در پنج ماه نخست امسال بیش از چهار میلیون متر مربع از اماکن نگهداری دام‌ها برای از بین بردن عوامل بیماری‌زا ضد عفونی شده‌اند.

مدیرکل دامپزشکی قم افزود: این ضد عفونی مراکز نگهداری دام‌ها اغلب به صورت رایگان و با اعتبار دولتی انجام می‌شود.

وی با تاکید بر حمایت از بخش خصوصی در زمینه کنترل سلامت دام‌ها افزود: باید بخش خصوصی را در حفظ استانداردهای بهداشتی پشتیبانی کرد تا عموم جامعه از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

رفیعی بیان داشت: همچنین در خصوص مبارزه با انگل‌های خارجی دام، بیش از 3 میلیون متر مربع جایگاه‌های دامداری و 37 هزار رأس دام علیه انگل‌ها سم‌پاشی شده‌اند و این کار به صورت رایگان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه سم‌پاشی عملکرد امسال دامپزشکی استان قم بیش از سال‌های گذشته بوده است، اضافه کرد: دامداران استان قم از این موضوع اظهار رضایت کرده‌اند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠۶-١٣٩١, ١١:۴٢

   

پر مبحث ترین ها