سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم خبر داد:

تصویب 79 طرح اشتغالزایی کشاورزی در قم

این طرح ها با اعتباری بالغ بر 110 میلیارد ریال در زمینه های دام و طیور، احداث و اصلاح باغات، صنایع کشاورزی، طرح های آب و خاک و پرورش ماهیان زینتی هستند.
استاندار قم از تصویب 79 طرح اشتغالزایی کشاورزی در ستاد اجرایی توسعه کشاورزی استان خبر داد و گفت: ارزش اعتباری این تعداد طرح ها، جمعاً بالغ بر 110 میلیارد ریال است.

کرم رضا پیریایی در نهمین نشست ستاد اجرایی توسعه کشاورزی استان قم، با تاکید بر لزوم برنامه ریزی در جهت ایجاد اشتغال پایدار در بخش کشاورزی، هماهنگی و تعامل مجموعه دستگاه های متولی در این زمینه را مهم و ضروری خواند.

وی به تشکیل مستمر جلسات ستاد اجرایی توسعه کشاورزی در استان اشاره و تصریح کرد: جلسات ستاد، تا محقق شدن تمام اهداف تعیین شده در بخش اشتغال کشاورزی استان و جذب کامل تسهیلات و منابع تخصیص یافته به این بخش، ادامه خواهد یافت.

استاندار قم با اشاره به روند تصویب طرح های اشتغالزایی کشاورزی در استان، گفت: طرح های اجرایی این حوزه، ابتدا در جلسات کارگروه کشاورزی استان، بررسی و کارشناسی شده و برای تصویب نهایی در ستاد اجرایی توسعه کشاورزی استان مطرح می شوند.

پیریایی از تصویب نهایی79 طرح اشتغالزایی کشاورزی با اعتباری بالغ بر 110 میلیارد ریال در نشست امروز ستاد اجرایی توسعه کشاورزی استان خبر داد و گفت: این طرح ها در زمینه های دام و طیور، احداث و اصلاح باغات، صنایع کشاورزی، طرح های آب و خاک و پرورش ماهیان زینتی هستند.

وی با بیان این که از ابتدای طرح توسعه کشاورزی تا کنون، در استان قم، 517 طرح به ارزش 630 میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی بیش از 1300 نفر به بانک معرفی شده است، افزود: دستگاه ها برای معرفی طرح های اساسی و زیربنایی در بخش کشاورزی، باید نهایت استفاده را از فرصت باقیمانده داشته باشند.

استاندار قم به فعال شدن ستادهای اجرایی کشاورزی در بخش های استان، اشاره کرد و گفت: این ستاد ها با محوریت بخشداران و مشارکت دستگاه های بخشی آغاز بکار کرده و طرح های اجرایی بسیار خوبی را نیز شناسایی و ارائه کرده اند.

پیریایی با اشاره به این که از 79 طرح مصوب امروز، 43 طرح مربوط به راه اندازی مجتمع های پرورش انواع آبزیان به ویژه ماهیان زینتی است، از اخذ مجوز صادرات خاویار استان برای نخستین بار در هفته گذشته خبر داد و افزود: استان قم در این زمینه، از ظرفیت‌ها و پتانسیل های بسیار خوبی برخوردار است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۶-١٣٩١, ١٧:٢٨

   

پر مبحث ترین ها