سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:

مرکز تحقیقات زیست محیطی در قم ایجاد می‌شود

تمامی اقدامات زیست محیطی باید بر مبنای شناسایی باشد و مطالعه لازم انجام گیرد و داده ها در حوزه محیط زیست انسانی و طبیعی، بیشتر شود تا فرایندهایی که انجام می پذیرد اصولی تر باشد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از ایجاد مرکز تحقیقات زیست محیطی در استان قم خبر داد.

محمود علی رکنی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به ایجاد مرکز تحقیقات زیست محیطی در پردیسان بیان کرد: چنانچه ایجاد این مرکز در شورای برنامه ریزی مصوب شود با هماهنگی استانداری قم اقدامات لازم برای ایجاد آن انجام می پذیرد.

وی گفت: ایجاد این مرکز از مصوبات سفر دوم ریاست جمهوری به قم است که در زمینی به مساحت 10 هکتار در منطقه پردیسان احداث می شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قم بیان کرد: مرکز تحقیقات زیست محیطی در حوزه های مختلف زیست محیطی اقدامات پژوهشی را انجام می دهد.

وی ادامه داد: تمامی اقدامات زیست محیطی باید بر مبنای شناسایی باشد و مطالعه لازم انجام گیرد و داده ها در حوزه محیط زیست انسانی و طبیعی، بیشتر شود تا فرایندهایی که انجام می پذیرد اصولی تر باشد.

رکنی بیان کرد: از آنجایی که پایه و اساس همه فعالیت‌های زیست محیطی و اعمال مدیریت صحیح و اصولی مبنی بر پژوهش و تحقیق است بنابرین ایجاد این مرکز فصلی جدید در نگرش زیست محیطی در قم و اقدامات دانش محور است.

وی گفت: نه تنها در قم بلکه در سراسر کشور نیز تاکنون مرکز تحقیقات زیست محیطی وجود نداشته است.

توصیه‌های لازم برای جلوگیری از ورود ریزگردها به دستگاه‌ها داده شده است

وی در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص پدیده ریزگردها افزود: سازمان حفاظت محیط زیست توصیه های لازم را برای جلوگیری از ورود ریزگردها به دستگاه ها داده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قم ادامه داد: لازم است به منظور جلوگیری از ورود ریزگردها به قم، کمربند سبزی در اطراف قم ایجاد شود و علاوه بر آن در داخل شهر قم نیز فضای سبز گسترش یابد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۶-١٣٩١, ١٩:٠٣

   

پر مبحث ترین ها