سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئيس سازمان بهزيستي استان قم:

1800 زوج در قم از مشاوره ژنتيك بهره‌مند شدند

سال گذشته يك‌هزار و 300 زوج به مراكز مشاوره ژنتيك مراجعه كرده و از خدمات مشاوره‌اي و اقدامات آزمايشگاهي استفاده كرده‌اند.
رئيس سازمان بهزيستي استان قم از مراجعه يك‌هزار و 800 زوج به مراكز مشاوره ژنتيك فعال در استان در سال جاري خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس ابراهيم حاجي‌ مظفري در مراسم افتتاح نخستين مركز مشاوره تلفني تخصصي كه پيش از ظهر امروز برگزار شد، اظهار داشت: جامعه هدف سازمان بهزيستي همه آحاد مردم است كه در حوزه معاونت پيشگيري قرار مي‌گيرند تا بتوان از آسيب‌هاي اجتماعي پيشگيري كرد.
رئيس سازمان بهزيستي استان قم با اشاره به فعاليت دفتر پيشگيري از معلوليت در استان عنوان داشت: سال گذشته يك‌هزار و 300 زوج به مراكز مشاوره ژنتيك مراجعه كرده و از خدمات مشاوره‌اي و اقدامات آزمايشگاهي استفاده كرده‌اند.
وي با بيان اينكه در سال جاري تعداد مراجعه كنندگان به مراكز مشاوره ژنتيك افزايش يافته است، بيان داشت: امسال يك‌هزار و 800 زوج به مراكز مشاوره ژنتيك مراجعه كرده‌اند.
حاجي‌ مظفري بيان داشت: خدمات مشاوره ژنتيك در سطح استان بسيار گسترده است اما آحاد مردم با اين مسئله آشنا نيستند كه بايد اين مسئله در استان بيش از پيش ترويج شود.
رئيس سازمان بهزيستي استان قم اظهار داشت: كلاس‌هاي مشاوره ژنتيك ويژه پزشكان سراسر كشور در هفته جاري برگزار خواهد شد تا پزشكان كشور آموزش‌ها و تكنيك‌هاي نوين را آموزش ببينند.
وي يادآور شد: بيش از 9 موسسه آموزش مهارت‌هاي زندگي در استان وجود دارد كه آموزش‌هاي لازم را به شهروندان ارائه مي‌كنند.
حاجي ‌مظفري ادامه داد: در همين راستا 17 پايگاه خدمات اجتماعي در مناطق محروم استان داير شده است كه خدمات مورد نياز مشاوره‌اي را در اختيار شهروندان قرار مي‌دهند.
وي با اشاره به اينكه بخش خصوصي بستر مناسبي براي ارائه خدمات مشاوره‌اي فراهم كرده است، عنوان داشت: دفتر خدمات مشاوره و مشاوره روانشناختي بسيار تاثير‌گذار است زيرا با شيوه‌هاي مختلف مي‌توان بستري را فراهم كرد تا مردم از متخصصان كسب تكليف كنند.
رئيس سازمان بهزيستي استان قم گفت: مركز مشاوره تلفني 148 در سال جاري بيش از 127 هزار مورد تماس تلفني داشته است و مردم استان از خدمات مشاوران اين مركز استفاده كرده‌اند.
حاجي مظفري از مراجعه حضوري 9 هزار نفر براي دريافت مشاوره در سازمان بهزيستي خبر داد و عنوان داشت: به طور متوسط در هر ماه يك‌هزار نفر به مركز مشاوره حضوري سازمان بهزيستي مراجعه كرده‌اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١١-١٣٨٩, ٢٣:٠٠

   

پر مبحث ترین ها