سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس پردیس قم دانشگاه تهران:

مردم مصر شعارهای انقلاب اسلامی را تکرار می‌کنند

مردم مصر، تونس، اردن، یمن و دیگر کشورهای اسلامی با الگو گرفتن از مردم ایران قیام کردند و اصل شعارهای انقلاب اسلامی را که‌‌ همان استقلال آزادی و جمهوری اسلامی است را الگو خود قرار دادند و‌‌ همان شعار‌ها را تکرار کردند.
رئیس پردیس قم دانشگاه تهران با بااهمیت شمردن حضور مردم در راهپیمایی امسال 22 بهمن گفت: مردم مسلمان مصر هم شعارهای انقلاب اسلامی را تکرار می‌کنند.

حجت الاسلام رضا برنجکار در گفتگو  با خبرنگار مهر در قم، با تبریک ایام الله دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: 22 بهمن مهم‌ترین روز برای ملت ایران است که با راهپیمایی خود در این روز با آرمان های انقلاب و امام میثاقی دوباره می‌کنند.
وی ادامه داد: هر سال این راهپیمایی ویژگی‌های جدیدی پیدا می‌کند که اهمیت این روز را دوچندان خواهد کرد.
 
رئیس پردیس قم دانشگاه تهران با اشاره به انقلابی که در جهان اسلام رخ داده است گفت: مردم مصر، تونس، اردن، یمن و دیگر کشورهای اسلامی با الگو گرفتن از مردم ایران قیام کردند و اصل شعارهای انقلاب اسلامی را که‌‌ همان استقلال آزادی و جمهوری اسلامی است را الگو خود قرار دادند و‌‌ همان شعار‌ها را تکرار کردند.

 وی حضور در راهپیمایی 22 بهمن امسال را بسیار مهم دانست و افزود: در این شرایط حساس مردم مسلمان منطقه نگاه‌ شان به ایران است که آیا بعد از گذشت 32 سل از انقلاب خود راضی هستند یا خیر.

جنبه های مختلف انقلاب هر سال قوی تر می‌شود

برنجکار با بیان اینکه باید جنبه‌های مردمی انقلاب هر سال قوی‌تر شود ابراز داشت: کشورهای منطقه با دیدن حضور مردم در صحنه روحیه می‌گیرند و در ادامه این مسیر با عزمی استوار قیام خود را ادامه خواهند داد تا بتوانند به پیروزی نهایی برسند.

تنها میثاق ملی ما با انقلاب 22 بهمن است

برنجکار با بیان اینکه عده‌ای در این میان قصد تفرقه و ایجاد دو دستگی در کشور دارند خاطرنشان کرد: کسانی که روز دیگری را برای اعلام حمایت از مردم مصر در نظر گرفته‌اند هدفی جز ضربه زدن به انقلاب اسلامی ندارند و باید بدانند که تنها میثاق ملی ما با انقلاب روز 22 بهمن است.

وی  ادامه داد: آن‌ها می‌خواهند با این عمل بگویند که انقلاب مردم مصر ربطی به انقلاب اسلامی ایران ندارد و پیام انقلاب را کم رنگ کنند که این کار دقیقا در راستای اهداف آمریکا و استکبار جهانی است.

رئیس پردیس قم دانشگاه تهران با بیان اینکه آن‌ها می‌خواهند نقش الگو بودن انقلاب اسلامی ایران را در قیام مردم مصر ضعیف کنند افزود: آن افراد خواسته و یا ناخواسته در راستای اهداف آمریکا و ضربه زدن به انقلاب گام بر می‌دارند.

 برنجکار در پایان تصریح کرد: آن‌ها می‌خواهند حالت اسلامی انقلاب را از بین ببرند و انقلاب مردم مصر را به سمتی سوق دهند که اسلامی نباشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١١-١٣٨٩, ١٨:٢۵

   

پر مبحث ترین ها