سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:

خشکسالی مهم‌ترین تهدید زیست‌محیطی استان قم است

وی خشکسالی را یکی از مهم‌ترین تهدیدات زیست محیطی استان قم دانست و افزود: دریاچه حوض سلطان و دریاچه نمک امروز در وضعیت بدی قرار دارند که خشک شدن این دریاچه‌ها تهدیدی برای محیط زیست استان قم محسوب می‌شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم خشکسالی را مهم‌ترین تهدید زیست‌محیطی استان قم دانست.

محمودعلی رکنی با اشاره به فعالیت‌های اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قم در زمینه محیط زیست طبیعی اظهار کرد: محیط‌بانان اداره ‌کل حفاظت محیط زیست استان قم به طور مرتب از مناطق حفاظت شده استان بازدید کرده و هرگونه اخلال در روندهای زیست محیطی را گزارش می‌دهند.

وی با اشاره به انجام نزدیک به 8 هزار نفر ساعت بازدید از مناطق حفاظت شده در تابستان امسال افزود: تنها در منطقه پلنگ‌دره در تابستان امسال 3 هزار و 600 نفر ساعت بازدید انجام شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم ابراز داشت: حفاظت از گونه‌های زیستی پر ارزش از اقداماتی است که در این زمینه انجام می‌شود.

وی گفت: برای این منظور گونه‌هایی از پرندگان مانند سار گیپه و دلیجه نگهداری شده و از آنها حفاظت می‌شود.

رکنی قوچ وحشی را یکی دیگر از گونه‌های ارزشمند و در معرض خطر در استان قم دانست و خاطر نشان کرد: برای این منظور نیز برنامه‌هایی در اداره‌ کل حفاظت محیط زیست استان قم طراحی شده است.

وی فروش و نگهداری این گونه‌ها را جرم دانست و اظهار کرد: تابستان امسال چند مورد از این تخلفات دیده شده که یگان حفاظت به این موضوع رسیدگی کرده‌ است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با تاکید بر مشارکت تمام مسئولان استانی برای حفاظت از محیط زیست در استان قم ادامه داد: در این زمینه مذاکره با مسئولان دستگاه‌ها در خصوص تهدیدات محیط زیست طبیعی یکی از اقداماتی است که به طور مستمر انجام می‌شود.

وی خشکسالی را یکی از مهم‌ترین تهدیدات زیست محیطی استان قم دانست و افزود: دریاچه حوض سلطان و دریاچه نمک امروز در وضعیت بدی قرار دارند که خشک شدن این دریاچه‌ها تهدیدی برای محیط زیست استان قم محسوب می‌شود.

رکنی اضافه کرد: باید حقابه‌های این دریاچه‌ها تأمین شود تا بیش از این با مشکل در این زمینه مواجه نشویم.

وی گفت: در این زمینه مذاکراتی به طور مستمر با مسئولان دستگاه‌ها انجام می‌گیرد تا راهکاری برای مقابله با این تهدید طراحی و اجرا شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٧-١٣٩١, ١۶:٢٣

   

پر مبحث ترین ها