سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در 6 ماهه نخست سال/

624 هزار جلد کتاب در قم به امانت رفته است

اکنون سه کتابخانه در قم در حال ساخت است که یکی شامل کتابخانه ای به مساحت هزار و 800 متر زیربنا است که تاکنون بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و دیگری کتابخانه شهدای نوبهار است که دارای 2 هزار و 800 متر زیربنا است.
مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان قم از امانت 624 هزار جلد کتاب در قم در 6 ماهه نخست سال خبر داد.

علی فریدونی در گفتگو با خبرنگار ما، بیان کرد: در حال حاضر 57 کتابخانه تحت پوشش نهاد کتابخانه ها که شامل کتابخانه های نهادی و مشارکتی است در قم وجود دارد.

وی گفت: کتابخانه نهادی کتابخانه ای است که منابع و سایر هزینه های آن بر عهده نهاد کتابخانه های عمومی است و کتابخانه مشارکتی که با مشارکت نهاد کتابخانه ها ایجاد می شود و هم کتابخانه های کوچک و هم کتابخانه های بزرگ را شامل می شوند.

وی بیان کرد: نزدیک به 350 کتابخانه در سطح استان قم وجود دارد که از میان آن 57 کتابخانه تحت پوشش نهاد کتابخانه ها است.

وجود نزدیک به 784 هزار نسخه کتاب در کتابخانه های وابسته به نهادکتابخانه ها

مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان قم گفت: در 57 کتابخانه استان نزدیک به 784 هزار نسخه کتاب وجود دارد.

وی بیان کرد: در قم کتابخانه هایی مانند کتابخانه آیت الله مرعشی وجود دارد که کتابخانه ای بی نظیر است اما متاسفانه تنها محققان و پژوهشگران می توانند از آن استفاده کنند در حالی که باید بعد استفاده عمومی از آن نیز گسترش یابد.

سه کتابخانه در قم در حال ساخت است

فریدونی گفت: اکنون سه کتابخانه در قم در حال ساخت است که یکی شامل کتابخانه ای به مساحت هزار و 800 متر زیربنا است که تاکنون بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و دیگری کتابخانه شهدای نوبهار است که دارای 2 هزار و 800 متر زیربنا است.

وی ادامه داد: کتابخانه مرکزی استان قم نیز زمان زیادی را برای حل و فصل اولیه طی کرد که حدود 10 هزار متر زیربنا دارد.

مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان قم بیان کرد: در 6 ماهه گذشته 624 هزار جلد کتاب در قم به امانت رفته است که یکی از دلایل این استقبال خوب حرکت های مناسبی است که در کتابخانه ها انجام گرفته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٨-١٣٩١, ٢٠:٢۵

   

پر مبحث ترین ها