سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم خبر داد:

فعالیت 30 هزار واحد صنفی در قم

اصناف بازوی نظام هستند و وجود اصناف و اتحادیه‌های متعهد دغدغه‌های بازار کم خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اعلام فعاليت 30 هزار واحد صنفي در قم، وجود اصناف و اتحادیه های متعهد را موجب کم شدن دغدغه های بازار دانست.

یونس عالی پور در همایش تجلیل از اتحادیه های صنفی قم که پیش از ظهر پنج شنبه در مجمع اصناف قم برگزار شد، اظهار داشت: امروز در بحث ملی سازی اصناف مباحث زیادی وجود دارد که باید مورد توجه باشد.

وی ادامه داد: اصناف از ابزارهای پایه‌ای این هدف اتحادیه‌های صنفی هستند، اتحادیه‌ای که می‌خواهد بازار را نظم دهد باید خودش منظم بوده و آمار دقیق فعالیت‌های خود را داشته باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم تاکید کرد: بررسی حساب‌های مالی، فعالیت افراد، کمیسیون‌ها، به روز شدن اطلاعات و ابزارهای کاری از جمله مواردی هستند که می‌توانند مورد توجه روسای اصناف و مدیران اجرایی آنها باشد.

فعالیت 30 هزار واحد صنفی در قم

وی با بیان اینکه در صدر انقلاب در استان قم تنها هزار و 800 واحد صنفی وجود داشته اما امروز بالغ بر 30 هزار واحد صنفی وجود دارد، گفت: طبیعی است که این تعداد واحد صنفی نیاز به برنامه ریزی دقیق و هماهنگ دارد.

عالی پور گفت: مدیران اتحادیه ها باید استفاده از ابزار روز و اعداد و ارقام دقیق را مورد توجه داشته باشند که از این طریق می توان به اهداف مورد نظر رسید.

وی با تاکید بر اینکه در بسیاری جهات فضای موجود در قم نسبت به کل کشور بسیار بهتر است، گفت: کسب رتبه اول به طور دائمی ایده آل ما است و ما باید تمام تلاشمان را برای کسب این هدف به کار بگیریم.

آمایش سرزمین نیازمند بسترهای مناسب و دقیق است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم تصریح کرد: آمایش سرزمین نیازمند بسترهای مناسب و دقیقی است، چرا که برای تصمیم گیری‌ها نیازمند اطلاعات هستیم و اگر این آمار دقیق نباشند راهکارها و تصمیم ها نیز غلط می شوند.

وی ادامه داد: در گذشته اقدامات خوبی برای بهبود کار اصناف انجام شده است و با استفاده از اقدامات کنونی نیز می تواند بسترهای لازم را فراهم کند.

عالی پور تاکید کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت قم در کنار اتحادیه‌ها نشان داده است که می‌تواند در برهه‌های مختلف سال به خوبی اقدامات لازم را انجام دهند و نمونه آن برنامه ریزی‌ها برای ایام نوروز، محرم و ایام ماه رمضان است.

وی همچنین افزود: اصناف بازوی نظام هستند و وجود اصناف و اتحادیه‌های متعهد دغدغه‌های بازار کم خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٩-١٣٩١, ٠٩:۵٨

   

پر مبحث ترین ها