سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم :

سالانه هزار نفر از قم به بیمارستانهای تأمین اجتماعی تهران اعزام می‌شوند

در حال حاضر سه درمانگاه 22 بهمن، دکتر غروی و بوعلی در قم فعال است که طی 9 ماهه نخست امسال، یک میلیون و 130 هزار نفر برای دریافت خدمات درمانی به این مراکز مراجعه داشته‌اند.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم با اشاره به عدم وجود بیمارستان تامین اجتماعی در استان گفت: سالانه بیش از هزار نفر از قم به بیمارستانهای تامین اجتماعی تهران اعزام می شوند.

محمدرضا جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر در قم با اشاره به واحد توزیع و اعزام بیمار در اداره کل تامین اجتماعی استان، بیان داشت: به دلیل عدم استقرار بیمارستان تامین اجتماعی در استان‌، این واحد از چند سال قبل راه اندازی شده و سالانه بیش از هزار بیمار را به بیمارستان‌های تامین اجتماعی تهران اعزام می‌کند.

وی در این خصوص اضافه کرد: بیمارانی که بیماری تخصصی یا فوق تخصصی دارند و امکان اعمال فوق تخصصی برای آنها در قم وجود ندارد به این واحد مراجعه و از طریق آن، به بیمارستان‌های استان تهران اعزام می‌شوند.

جعفری، درمان برخی ناراحتی‌های قلبی، انواع سرطان، دیسک کمر و ... را از جمله این بیماری های تخصصی برشمرد و خاطرنشان کرد: این بیماران بدون پرداخت هیچ وجهی از کلیه اعمال و خدمات درمانی بهره مند خواهند شد همچنین کمک هزینه ایاب و ذهاب نیز به آنان پرداخت می شود.

قمی‌ها بیش از 3 میلیون بار به مراکز طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی مراجعه کردند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارائه خدمات کمی بیمه تامین اجتماعی در مراکز طرف قرارداد این بیمه بیان داشت: قمی طی 9 ماه نخست امسال 3 میلیون و 148هزار بار به این مراکز مراجعه داشته و از خدمات این بیمه بهره مند شدند.
35 هزار نفر از خدمات بستری در مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی استفاده کردند

مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم در خصوص مراجعه شهروندان به مراکز طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی و نوع خدمات ارائه شده به آنها اظهار داشت: 3 میلیون و 113 هزار بار مراجعه شهروندان به این مراکز به منظور دریافت خدمات سرپایی و 35 هزار نفر هم در مراکز طرف قرارداد بستری شده و از خدمات بیمه ای استفاده نمودند.

750 مرکز طرف قرارداد با بیمه تامین اجتماعی در قم فعال است

وی با اشاره به نوع و تعداد این مراکز در استان گفت: تعداد مجموعه های طرف قرارداد در استان قم 750 مرکز است که شامل کلینیک، پاراکلینیک، بیمارستان، مطب پزشکان و ... می‌شوند.

جعفری در ادامه در خصوص درمانگاه های بیمه تأمین اجتماعی در قم بیان داشت: در حال حاضر سه درمانگاه 22 بهمن، دکتر غروی و بوعلی در قم فعال است که طی 9 ماهه نخست امسال، یک میلیون و 130 هزار نفر برای دریافت خدمات درمانی به این مراکز مراجعه داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت تنها در درمانگاه دکتر غروی که دارای 10 تخت بستری می‌باشد،982 عمل جراحی و 2 هزار و 318 عمل سرپایی انجام شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١١-١٣٨٩, ١۶:۴٠

   

پر مبحث ترین ها