سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرمانده نیروی انتظامی استان قم:

پلیس باید در مدار امنیت هوشمند قرار بگیرد

بروز شده : ٩-١٠-١٣٩١, ١٢:۴٢    نسخه چاپی    
فرمانده نیروی انتظامی قم با بیان اینکه بیشترین فعالیت ما برای کنترل جرم به صورت اجتماعی است، گفت: لازمه این امر وجود پلیس هوشمند است و پلیس هوشمند باید در مدار امنیت هوشمند قرار بگیرد.
فرمانده نیروی انتظامی استان قم ضمن تاکید بر توجه به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، گفت: پلیس باید در مدار امنیت هوشمند قرار بگیرد.

سردار کاظم مجتبایی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در حال حاضر گرایشی در حال شکل گیری است که پلیس باید رفتارهای فیزیکی و خشن را کاهش دهد و به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی روی بیاورد.
وی ادامه داد: تفاهم نامه‌هایی با دستگاه‌های فرهنگی ایجاد شده است و اگر فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی در این زمینه باشد بسیاری از جرائم از کف خیابان‌ها جمع می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی قم تاکید کرد: از ابتدای ورودمان در این سمت دو برنامه مهم مد نظر بود، اولین برنامه آموزش مناسب کارکنان بود و برای رسیدن به این هدف انواع جابجایی‌ها، توجه به وضعیت معیشتی کارکنان، برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف و برنامه‌هایی اینچنین مورد توجه بوده است.

مجتبایی افزود: دومین برنامه تحت بررسی ایجاد فضای کنترل جرم در استان بود، به این معنی که فعالیت‌های سنگین و هزینه آور جای خود را به فعالیت‌های فرهنگی بدهد.

وی در این زمینه گفت: این اقدامات به معنای این نیست که برخورد پلیس با مجرمان کنار گذاشته شود، نیروی انتظامی ماهی یک مرتبه در مناطق مختلف استان عملیات پاکسازی انجام می‌دهد.

فرمانده نیروی انتظامی قم با بیان اینکه بیشترین فعالیت ما برای کنترل جرم به صورت اجتماعی است، گفت: لازمه این امر وجود پلیس هوشمند است و پلیس هوشمند باید در مدار امنیت هوشمند قرار بگیرد.

مجتبایی اظهار داشت: برای مثال در حوزه ترافیک با همکاری شهرداری در مناطق مرکزی شهر، خودروهای متخلف را در محدوده طرح ترافیک کنترل شود.

وی ادامه داد: درحوزه سرقت‌ها هم به دنبال این رویه هستیم که تجزیه و تحلیل جرائم مشخص کند چه زمانی و در چه محدوده‌هایی گشت زنی باشد، به این معنی که بر اساس جغرافیا، جرم و جمعیت عمل کنیم.

سردار مجتبایی گفت: در حوزه مواد مخدر و قاچاق هم به دنبال همین رویه هستیم تا منابع و سرمایه‌های مختلف به حداقل خود برسد.

وی با تاکید بر اینکه در راستای امنیت اخلاقی هم این رویه ادامه خواهد داشت، گفت: طرحی را برای فروشندگان زن در شهر قم طراحی کرده‌ایم که فرمی هماهنگ داشته باشند و این طرح توسط اداره اماکن به صاحبان مغازه‌ها نیز اعلام شده است.

فرمانده نیروی انتظامی قم، ادامه داد: در آینده مصداق‌های امنیت هوشمند اعلام خواهد شد و در مناطق مهم و مرکزی شهر نیز با این شیوه جرائم کاهش می‌یابد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٠-١٣٩١, ١٢:۴٢

   

پر مبحث ترین ها