سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اسماعیلی:

ظرفیت برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب در قم فراهم شود

بروز شده : ۶-١١-١٣٩١, ١۵:١٢    نسخه چاپی    
قم دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی برای برپایی نمایشگاه‌های دائمی کتاب است
: معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در صورتی که زیرساخت‌های لازم برای برپایی نمایشگاه کتاب در قم فراهم شود آماده هستیم که نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب را در قم برپا کنیم.

علی اسماعیلی در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب استان قم که در مجتمع فرهنگی امام خمینی قم برپا شده است، اظهار کرد: با توجه به حضور هزار و 200 ناشر فعال در قم و قرار گرفتن این استان در رتبه دوم چاپ و نشر کشور و رتبه نخست چاپ کتب علوم دینی انتظار از قم در عرصه چاپ و نشر بسیار بالا است.

وی با تاکید بر اینکه توسعه و گسترش فضای نمایشگاهی در قم امری ضروری و مهم است، تصریح کرد: هزار و 200 ناشر فعال در استان قم و ناشران دیگر استان‌ها متقاضی شرکت در نمایشگاه کتاب قم هستند و ظرفیت حضور برای 200 ناشر پاسخگوی نیاز استان قم نیست.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امیدواریم که مسئولان استان حمایت کرده و برنامه ریزی لازم را داشته باشند که فضای مناسب شهر قم در ارتباط با برگزاری نمایشگاه فراهم شده و بتوان نمایشگاه کتاب استان قم را در فضای بیشتری برگزار کرد.

وی با اشاره به اینکه وزارت ارشاد آماده است که همکاری‌های لازم را داشته باشد، یادآور شد: با همت مدیریت عالی استان شهرک چاپ و نشر در نزدیکی شهر قم احداث شده و در این شهرک فضای فرهنگی نیز پیش بینی شده است.

اسماعیلی با بیان اینکه فضای فرهنگی پیش بینی شده در این شهرک پاسخگوی سالن‌های نمایشگاهی برای برپایی نمایشگاه‌های بین المللی کتاب است گفت: قم دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی برای برپایی نمایشگاه‌های دائمی کتاب است و ما هم آماده‌ایم اگر ظرفیت و بستر لازم فراهم شود نسبت به برگزاری نمایشگاه‌های کتاب اهتمام داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در نخستین روزهای شروع نمایشگاه کتاب استان قم شاهد استقبال گسترده مردم هستیم افزود: این مسئله نشان دهنده این است که مردم احتیاج به کتاب دارند و از کتاب به عنوان یک کالای ماندگار فرهنگی در زندگی خود استفاده می‌کنند و امیدواریم رویکرد مردم نسبت به کتاب هر روز افزایش یابد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١١-١٣٩١, ١۵:١٢

   

پر مبحث ترین ها