سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئيس شوراي اسلامي شهر قم:

عدم ثبات قیمت کرایه‌‌های تاکسی در قم از مشکلات مردم است

مدیرعامل سازمان تاكسيراني: با دستور شهردار کلانشهر قم شش جایگاه CNG به تاکسی‌ها اختصاص داده شد تا بتوانند سریعتر سوخت‌گیری کرده و بدون معطلی به سیستم خدمات رسانی برگردند.
رئیس شورای اسلامی شهر قم عدم ثبات قیمت کرایه‌‌های تاکسی و بحث مسافران دربستی را از مشکلات مردم و رانندگان تاکسی در قم عنوان کرد.

حجت‌الاسلام سیدمحمد آتش‌زر در بازدید اعضای شورای اسلامی شهر قم از سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: یکی از مشکلاتی که مردم در خصوص برخورد با تاکسی‌ها با آن مواجه هستند، موضوع عدم ثبات قیمت کرایه‌هاست که باید به دقت بررسی شود.

وی بیان داشت: از سوی دیگر یکی از مشکلات نیز که تاکسی‌ها به وجود می‌آورند بحث مسافران دربستی است که باید به آن توجه داشت و از این روند جلوگیری شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم تاکید کرد: باید بازتعریفی نسبت به تاکسی در کشور داشته باشیم، در تمام دنیا تاکسی یک وسیله نقلیه‌ای است که تعداد کمی از جامعه از آن استفاده می‌کنند و اکثرا از حمل و نقل ریلی و اتوبوس است.

حجت‌الاسلام آتش‌زر گفت: یکی از کارها این است که تاکسی‌های خطوط ایجاد شود به گونه‌ای که و مبدا و مقصد آنها مشخص باشد.

وی با بیان اینکه استفاده از تاکسیمتر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد گفت: بسیاری از تاکسی‌ها این وسیله را دارند اما استفاده نمی‌کنند و باید فکری در این زمینه شود.

حجت‌الاسلام آتش‌زر تاکید کرد: باید فرهنگ استفاده از تاکسیمتر مد نظر قرار گیرد تا هم مسافر و هم راننده بدانند به چه میزان باید هزینه پرداخت کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم در خصوص نرخ قیمت گذاری تاکسی‌ها گفت: در این زمینه نیز باید توجه داشت که تا پایان سال جلسات کارشناسی انجام شده که بتوانیم قیمت‌ها را از سال آینده اجرایی کنیم.

وی افزود: همچنین یکی از نکات مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد، در خصوص مسائل رفاهی است که تلاش و سیاست تشویقی اجرایی شود.

رانندگان تاکسی روابط عمومی شهر هستند

رئیس کمیسیون خدمات شهری شهرداری قم گفت: تاکسی‌ها به عنوان روابط عمومی نظام هستند و حلقه ارتباطی میان مردم و نظام هستند که باید خدمات رسانی مطلوب‌تری نسبت به آنان انجام شود.

عباس ذاکریان گفت: اگر راننده تاکسی از شغلش رضایتمندی داشته باشد این را به سطح جامعه منتقل می‌کند و اگر نارضایتی داشته باشد هم به جامعه منتقل خواهد کرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شهرداری قم بیان داشت: به منظور رفع مشکلات تاکسی‌ها اقدامات خوبی انجام شد که یکی از آنها واگذاری به بخش خصوصی بود و حرکت خوبی آغاز شده است.

ذاکریان با اشاره به تدوین آیین نامه رتبه بندی تصریح کرد: شرکت‌ها را بررسی خواهیم کرد که شرکت‌های قوی تقویت و شرکت‌های ضعیف هم حذف خواهند شد.

وی بیان داشت: یکی از مسائل یکسان سازی نرخ کرایه تاکسی در سطح شهر بود و در برخی از مناطق نرخ‌ها پایین بود و به همین دلیل رقبتی برای حضور تاکسی‌ها در آن قسمت شهر نبود، اما الان در کل شهر یکسان است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل وخدمات شهری عنوان داشت: هوشمندسازی تاکسیرانی انجام شد که یکی از قدم‌های اساسی در این زمنیه بود که آماده واگذاری است و اجرایی شدن آن طرح منوط به دخیل کردن بخش خصوصی است.

وی افزود: باید استانداردها را تعیین کنیم و از آن طریق بتوانیم مدیریت تاکسی‌ها را انجام دهیم و باید توسط بخش خصوصی مدیریت 6 هزار تاکسی را برطرف کنیم.

ذاکریان تصریح کرد: بخش عمده‌ای از تاکسی‌ها خارج از نظارت ما هستند، تحت عنوان تاکسی های گردشی که باید تبدیل به تاکسی‌های دربستی شوند.

عضو شورای اسلامی شهر در ادامه بیان داشت: تاکسی دربستی اطراف حرم نیز در دستور کار قرار دارد که در رفع مشکلات زائران موثر خواهد بود.

وی در خصوص نرخ کرایه تاکسی سال 92 گفت: هنوز این نرخ گذاری در قم انجام نشده که باید هر چه سریعتر انجام شود.
ذاکریان با اشاره به موضوع تخلفات در تاکسی‌ها گفت: این امری مهم است که باید همه تخلف‌ها ثبت شود و در کمیته انضباطی بررسی شود و اجازه ندهیم که تخلف‌ها در سطح تاکسی‌ها گسترش یابد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری تصریح کرد: اگر برخورد درستی انجام نشود، حریم خصوصی افراد به خطر می‌افتد و مشکلاتی را در جامعه ایجاد خواهد کرد که باید برخورد جدی شود.

انتخاب رانندگان تاکسی با ظرافت خاص باشد

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز در این دیدار گفت: انتخاب افرادی به نام تاکسیران باید با ظرافت خاصی باشد و از کسانی استفاده کنیم که بتوانند فرهنگ شهر را گسترش دهند.

مجید اخوان در بازدید اعضای شورای اسلامی شهر قم از سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: تاکسی آیینه تمام نمای فرهنگ و آیین و مقتضیات هر شهر است و هر شهری که وارد می‌شویم آن برخورد و رفتار و ادب راننده تاکسی نشان دهنده فرهنگ آن کشور و شهر است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر اهمیت انتخاب و گزینش تاکسیدار گفت: این امر مهمی است که باید با جدیت دنبال شود و باید به گونه‌ای باشد که راننده‌ای که انتخاب می شود، از همه نظر صلاحیت داشته باشد.

اخوان افزود: یکی از موارد مهم آموزش دادن به راننده تاکسی و رفتارهای ترافیکی تاکسی است که رفتار مناسب تاکسی موجب رضایت شهروند و آرامش روانی مردم خواهد شد.

وی گفت: هم باید سیاست تشویقی و هم تنبیه اجرایی شود تا انگیزه در کار اجرایی گردد. در خصوص نرخ کرایه هم با توجه به شرایط جامعه از نظر اقتصادی، باید به گونه ای نرخ گذاری شود که مشکلاتی برای راننده و مسافر ایجاد نگردد.

اختصاص 6 جایگاه CNG به تاکسی دارها در قم

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم نیز در این بازدید تصریح کرد: با دستور شهردار کلانشهر قم شش جایگاه CNG به تاکسی‌ها اختصاص داده شد تا بتوانند سریعتر سوخت‌گیری کرده و بدون معطلی به سیستم خدمات رسانی برگردند.

علیرضا اقبالیان گفت: امسال اقدامات ما بر اساس کارهای زیربنایی بوده و در موضوع آموزش هم با استفاده و همکاری جهاد دانشگاهی اقدام شد و هر هفته کلاس آموزشی برگزار می‌شود.

وی افزود: شیوه نامه رفتاری و انضباطی تاکسی دارها و شرکت های خصوصی را در دستور کار داریم که بتوانیم نظارت داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم با اشاره به تشکیل جلسات هیئت‌ انضباطی گفت: 20 جلسه توسط هیئت انضباطی تشکیل شد که 791 مورد شکایت و 24 مورد نیز ابطال پرونده داشته‌ایم.

وی از ساماندهی تاکسی‌بارها خبر داد و گفت: این اقدام انجام شده و مرکز پیام تاکسی بار نیز با شماره 61622 راه‌اندازی شد.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم افزود: در حال حاضر 915 تاکسی بی سیم، 231 دستگاه تاکسی ون، 2534 دستگاه تاکسی گردشی و در مجموع نزدیک به 6 هزار تاکسی در سطح شهر فعالیت می‌کنند.

افزایش خطوط تاکسی‌های خطی در قم

معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری قم نیز در بازدید اعضای شورای اسلامی شهر قم از سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: در تلاش هستیم تا تاکسی‌ها را به سمت خطی شدن پیش ببریم تا از بی نظمی‌ها کاهش یافته و
خدمات مطلوب‌تری هم به شهروندان ارائه گردد.

دکتر مسیح الله معصومی گفت: طبق مطالعات طرح جامع حدود 30 درصد حمل و نقل درون شهری را سازمان تاکسیرانی بر عهده دارد که حجم عمده‌ای از فعالیت است.

وی بیان داشت: موضوع فرسودگی، سنتی بودن، بی نظمی در پارک ها و مسیر حرکت تاکسی و.... مورد شکایت شهروندان بوده است که باید بررسی شود.

معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری قم با اشاره به موضوع نظارت بر عملکرد تاکسی‌ها گفت: 6 هزار دستگاه تاکسی در سطح شهر قم فعال هستند که نظارت بر همه آنها کار گسترده‌ای است و باید با حمایت بخش خصوصی انجام شود.

معصومی با تاکید بر گسترش هوشمندسازی سیستم حمل و نقل عمومی گفت: برنامه‌ریزی برای این کار در حال انجام است و با نصب دستگاه‌های هوشمند در تلاش خواهیم بود تا نظارت بیشتری انجام دهیم.

وی افزود: در تلاش هستیم تا تاکسی‌ها را به سمت خطی شدن پیش ببریم تا از بی نظمی‌ها کاهش یافته و خدمات مطلوب‌تری هم به شهروندان ارائه گردد.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری قم در ادامه به موضوع آموزش اشاره کرد و گفت: این موضوع نیز در دستور کار قرار دارد و به رانندگان تاکسی آموزش‌های بسیار خوبی ارائه می‌شود.

معصومی همچنین در خصوص فعالیت کارت شهروندی برای اتوبوسرانی عنوان داشت: این موضوع نیز در میان مردم فرهنگ سازی شده و در تمامی اتوبوس ها فعال است.

وی ادامه داد: طی 30 روز گذشته 75 هزار فروش کارت بوده که نشان از استقبال گسترده مردم از این سیستم را دارد.
وی اذعان داشت: تاکسی توریست و تاکسی زائر در قم راه اندازی می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١١-١٣٩١, ٠٧:٢١

   

پر مبحث ترین ها