سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری:

نمایشگاه بین المللی کتاب دین در قم برگزار شود

بروز شده : ۴-١٢-١٣٨٩, ١٧:۵٩    نسخه چاپی    
رگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه، به عنوان اولین گام به نظر می رسد گام مثبت و شایسته تقدیر است، معتقدم به عنوان دومین گام جا دارد همزمان با نمایشگاه کتاب تهران همه ناشران خارجی در عرصه معارف دینی نمایشگاهی در قم تشکیل بدهند.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: همه ناشران خارجی همزمان با نمایشگاه کتاب تهران در عرصه معارف دینی نمایشگاهی در قم تشکیل بدهند.

 آیت الله سید احمد خاتمی شامگاه سه‌شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه در گفتگو با خبرنگاران بر ضرورت برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب حوزه دین تأکید کرد و ابراز داشت: در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خلاء برگزاری کتاب حوزه دین را در قم احساس کردم.

وی با مثبت ارزیابی کردن برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه افزود: برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه، به عنوان اولین گام به نظر می رسد گام مثبت و شایسته تقدیر است، معتقدم به عنوان دومین گام جا دارد همزمان با نمایشگاه کتاب تهران همه ناشران خارجی در عرصه معارف دینی نمایشگاهی در قم تشکیل بدهند.

عضو جامعه مدرسین حوزه، حضور ناشران خارجی در این نمایشگاه را قابل تقدیر عنوان کرد و اظهار داشت: در هر حال بزرگترین حوزه علمیه شیعه در قم مستقر است و وقتی قرار شد که بزرگترین حوزه شیعه در این شهر مستقر شود، باید حواشی آن هم در خور شأن باشد.

آیت الله خاتمی، ادامه داد: مسئولین با برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه، جرقه اول را زدند این بسیار قابل تشکر است ولی انتظار این است که نمایشگاه بزرگ کتاب اسلامی حوزوی با تخفیف های بسیار تشکیل شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان، کتاب را به عنوان برجسته ترین ابزار فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: ما که در حوزه دین هستیم باید استفاده بیشتری از این ابزار کنیم و نویسندگان تشویق شوند که در این حوزه وارد شوند و نباید ناشران کتاب‌های اسلامی متضرر شوند که تولید کتب دینی موجب نشر فرهنگ دین خواهد شد.

وی در ادامه، برپایی نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه را ابتکار ستودنی عنوان کرد و گفت: اگر به این میزان قانع شدیم در جا خواهیم زد، اما باید به این سمت پیش برویم که نمایشگاه کتاب دین در حوزه دین حرف اول را بزند یعنی قم را تنها به عنوان حوزه دین نبینیم بلکه پایتخت فرهنگی و تشیع ببنیم که اگر این طور شد فضای نمایشگاه کتاب دین باید بزرگ تر از این باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٢-١٣٨٩, ١٧:۵٩

   

پر مبحث ترین ها