سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم:

بیش از هزار و 200 نفردر آزمون ورود به حرفه مهندسان شرکت کردند

بروز شده : ۶-١٢-١٣٨٩, ١٨:۵٩    نسخه چاپی    
در مجموع هزار و دویست و هفت نفر در این آزمون شرکت کردند که از تعداد 983 نفر در مقطع کارشناسی ، 121 نفر در مقطع کاردانی و 103 نفر نیز معماران تجربی بودند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم گفت: آزمون ورود به حرفه مهندسان در روزهای 5 و 6 اسفند ماه  با حضور هزار و207 نفر ، همزمان با سراسر کشور در قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظلم مهندسی ساختمان استان قم مهندس وحید شایسته نیک در حاشیه بازدید از این آزمون در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در اجراي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه مهندسان و کاردان های فنی ساختمان  براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال بكار مهندسي در رشته‌هاي عمران،  معماري ، مکانیک ، شهرسازي،برق ، نقشه‌برداري، ترافيك مهندسان ، توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم همزمان با سراسر کشور در روزهای 5 و 6 اسفندماه در دانشگاه قم برگزار شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم افزود: آزمون معماران تجربی استان قم نیز با حضور 103 داوطلب صبح روز جمعه همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این آزمون هر یک از داوطلبان به 60 سوال تستی پاسخ دادند عنوان کرد: چنانچه داوطلب به 50 درصد از سوالات پاسخ صیحیح داده باشد ، نمره قبولی در آزمون ورود به حرفه مهندسان را کسب کرده است.

شایسته نیک نحوه برگزاری آزمون در رشته معماری را به صورت تستی و تشریحی عنوان کرد و ابراز داشت: در رشته عمران نیز دو آزمون محاسبه و نظارت برگزار شد.

وی در ادامه به تعداد شرکت کنندگان در این آزمون اشاره کرد و اظهار داشت:در مجموع هزار و دویست و هفت نفر در این آزمون شرکت کردند که از این تعداد 983 نفر در مقطع کارشناسی ، 121 نفر در مقطع کاردانی و 103 نفر نیز معماران تجربی بودند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم ابراز امیدواری کرد : با توجه به رشد تصاعدی شرکت کنندگان در آزمون ورود به حرفه مهندسان ، بحث اشتغال در حوزه مسکن توسعه یابد.

 وی اضافه کرد: در راستای بحث توسعه اشتغال زایی مهندسین این دومین آزمون ورود به حرفه مهندسان  است که در سال جاری برگزار می شود.

 یادآور می شود:یست و یکمین آزمون ورود به حرفه مهندسان در رشته های 7 گانه عمران ، معماری، شهرسازی، نقشه برداری، تأسیسات برقی ، تأسیسات مکانیکی و ترافیک طی روزهای 5 و 6 اسفند ماه سال جاری با حضور یکصد هزار نفر داوطلب بصورت همزمان در 31 استان کشور برگزار شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١٢-١٣٨٩, ١٨:۵٩

   

پر مبحث ترین ها