سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس جامعه هتل‌داران استان قم:

آیین نامه تشکل‌های صنفی تأسیسات گردشگری باید به تصویب نهایی برسد

بروز شده : ٧-١٢-١٣٨٩, ١٨:٣٩    نسخه چاپی    
بانک کشاورزی در سال 84 تسهیلات مربوط به طرح هتل استقلال را با مبلغ سرمایه گذاری10 میلیارد ریال مصوب شده را پرداخت کرد و پس از آن با افزایش قیمت‌ها مبلغ 12 میلیارد ریال در سال 88 به این طرح، بودجه اختصاص یافت.
رئیس جامعه هتل‌داران استان قم بر رفع سریع موانع بر سر راه توسعه گردشگری کشور تأکید کرد و گفت: آیین نامه تشکلهای صنفی تاسیسات گردشگری باید هر چه سریع‌تر به تصویب نهایی برسد.

محمد تقی مستقیمی ظهر شنبه در مراسم افتتاح رسمی هتل استقلال قم که با حضور رئیس و تعدادی از معاونین سازمان میراث فرهنگی کشور و جمعی از مسئولین استان قم در محل هتل برگزار شد، با تاکید بر رفع سریع موانع بر سر راه توسعه صنعت گردشگری کشور اظهار داشت: آیین نامه تشکل‌های صنفی تاسیسات گردشگری که مدت زمان زیادی است که در حالت تصویب است باید به تصویب نهایی برسد.

وی در ادامه تصریح کرد: با تصویب این آیین نامه تاسیسات گردشگری از حالت دوگانگی خارج شده و مستقیما تحت پوشش رسمی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار خواهد گرفت که با اطلاع دقیق این درخواست، خواست اکثریت 90 درصد تاسیسات گردشگری کشور می‌باشد.

چگونگی ارائه بسته‌های حمایتی دولت از تاسیسات گردشگری مشخص و اعلام شود

مستقیمی در بخش دیگری از سخنان خود بر ارائه بسته‌های حمایتی دولت به لحاظ اعمال قانون هدفمندی یارانه‌ها به تأسیسات گردشگری تأکید کرد و گفت: تأسیسات گردشگری به خصوص واحدهای اقامتی جز با حمایت‌های دولت نمی‌توانستند به شکوفایی برسند و این افزایش هزینه‌های ضروری بعد از اعمال قانون هدفمندی اجتناب ناپذیر بوده و فشارهای مضاعفی را بر تأسیسات گردشگری اعمال می‌کند و لذا باید هر چه سریع‌تر چگونگی بسته‌های حمایتی مشخص و اعلام گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تاسیس و افتتاح هتل استقلال اظهار داشت: بانک کشاورزی در سال 84 تسهیلات مربوط به طرح هتل استقلال را با مبلغ سرمایه گذاری10 میلیارد ریال مصوب شده را پرداخت کرد و پس از آن با افزایش قیمت‌ها مبلغ 12 میلیارد ریال در سال 88 به این طرح، بودجه اختصاص یافت.

رئیس جامعه هتل‌داران قم در خصوص مشخصات این هتل گفت: هتل استقلال در زمینی به مساحت 460 متر مربع و زیربنایی 415 متر مربع و مشتمل بر 9 طبقه احداث شده است که ارتفاع آن بیش از 40 متر و دارای 124 اتاق، ظرفیت مه‌مان پذیری 58 تخت، کافی شاپ، رستوران، تالار پذیرایی و... می‌باشد.

افتتاح دو هتل آپارتمان همزمان با افتتاح هتل استقلال قم

وی اضافه کرد: همچنین این هتل در برنامه توسعه خود در نظر دارد زمین پشت هتل را به میزان 300 متر در 9 طبقه همجوار با هتل توسعه دهد.

مستقیمی خاطر نشان کرد: همچنین با افتتاح هتل استقلال، هتل آپارتمان دو ستاره فخر اعظم و هتل آپارتمان 2 ستاره دهقان مجموعا با ظرفیت 50 آپارتمان و سوئیت و 100 تخت همزمان مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١٢-١٣٨٩, ١٨:٣٩

   

پر مبحث ترین ها