سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در قم :

نظریه ولایت‌فقیه از مرزهای دنیای تشیع گذشته است

بروز شده : ٩-١٢-١٣٨٩, ١٧:۵١    نسخه چاپی    
دغدغه‌ها و نگرانی‌های فراوانی وجود دارد که نقش علما در تحکیم ارکان و ارائه راهکارها برای شناسایی آسیب‌ها و برخورد با آنها کلیدی است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز نظریه ولایت فقیه از مرزهای دنیای تشیع فراتر رفته است.

حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد بعدازظهر دوشنبه در دیدار اعضای فراکسیون روحانیون مجلس با آیت‌الله جوادی آملی اظهار داشت: در کنار دستاوردهای ارزشمند و عظیم انقلاب اسلامی که قدرت خیال ما از تصور آن عاجز است، این نظام در عرصه بین المللی نیز برکات خوبی داشته است و تفکر اهل بیت(ع) در دنیای اسلام روز به روز ترویج می‌شود.

وی ادامه داد: در دنیای اهل سنت حکام در جایگاه پیامبر تکیه می‌زدند و ملت خودشان را در معرض گرفتاری‌هایی قرار می‌دادند، اما امروز تفکر ناب دینی به وجود آمده از فقه اهل بیت(ع) دنیای اسلام را فتح کرده است.

ابوترابی‌فرد تاکید کرد: امروز نظریه ولایت فقیه از مرزهای دنیای شیعه گذشته و در مصر جایگاه خودش را به دست می‌آورد و این از برکات فقه شیعه و نظام و امام خمینی(ره) و رهبری‌های مقام معظم رهبری است.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی مشکلات کشور گفت: دغدغه‌ها و نگرانی‌های فراوانی وجود دارد که نقش علما در تحکیم ارکان و ارائه راهکارها برای شناسایی آسیب‌ها و برخورد با آنها کلیدی است.

وی اضافه کرد: علما و روحانیون مجلس شورای اسلامی که دست پرورده حوزه های علمیه و علما هستند از وزانت علمی و رفتاری و اخلاقی خوبی برخوردار هستند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٢-١٣٨٩, ١٧:۵١

   

پر مبحث ترین ها