سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم خبر داد:

توزیع سوخت یورو 4 تا پایان خرداد ماه در قم

با تلاش های صورت گرفته سرانه فضای سبز در سال گذشته به 15 متر مربع در قم رسید و امید است این میزان به 20 متر مربع افزایش یابد.
مدیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم از توزیع سوخت یورو 4 در تا پایان خرداد ماه جاری در قم خبر داد.

محمود علی رکنی در مصاحبه مطبوعاتی که پیش از ظهر یکشنبه در سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت هفته حفاظت محیط زیست اظهار داشت: در راستای کاهش آلودگی هوا تا پایان خرداد ماه جاری سوخت یورو 4 در قم توزیع می شود.

وی ادامه داد: همچنین برای جلوگیری از آلودگی هوا امسال ماده آزبست که در لوله های سیمان برای استحکام بخشی استفاده می شد، واردات و توزیع آن توقف شد چرا که این ماده هم سرطان زا و هم مخرب محیط زیست است.

مدیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به اینکه سرانه 150 لیتر فاضلاب در استان قم تولید می شود؛ عنوان کرد: باید از زباله ها و فاضلاب ها در راستای ارزش افزوده اقتصادی استفاده شود و این عمل در حفظ محیط زیست هم بسیار تاثیر دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: برآنیم تا با الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در حوزه حفاظت محیط زیست و با اقدام نمادین و سنبلیک به نتایج و دستارودهای بسیار خوبی در حوزه حفاظت محیط زیست دست یابیم.

مدیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم ابراز داشت: طی سال های بسیار دور 15 هزار هکتار کمربند سبز در استان قم وجود داشته است؛ اما به تدریج این میزان فضای سبز به دلیل ساخت و سازها از بین رفت.

وی در این زمینه ادامه داد: با تلاش های صورت گرفته سرانه فضای سبز در سال گذشته به 15 متر مربع در قم رسید و امید است این میزان به 20 متر مربع افزایش یابد.

مدیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم ادامه داد: در این هفته برنامه های متنوعی از سوی حفاظت محیط زیست انجام شد؛ روز اول حضور در نماز جمعه؛ روز دوم بازدید از یک منطقه محافظت شده صورت گرفت و دیدار با مراجع و بزرگان دین و استفاده از نقطه نظرات آن ها در حوزه محیط زیست از دیگر برنامه های اداره کل حفاظت محیط زیست در این هفته است.

وی بر اتحغاد، وحدت و همکاری تمامی مردم تاکید و عنوان کرد: آب، خاک و هوا میراث ارزشمند طبیعی هستند و امید است همه مردم و همچنین تشکل های حفاظت محیط زیست در حفظ آن کوشا باشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٣-١٣٩٢, ٠۶:٠٧

   

پر مبحث ترین ها