سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

باقرپناهي: كارگاه‌هاي پروژه متروي قم عملا تعطيل است

بنده از ابتدا مخالف با اصل پروژه منوریل بودم و این پدیده به جز دولت دهم از دولت دیگری برنمی‌آمد، هم اکنون شورای سوم در حال اتمام است اما امیدوارم در شورای چهارم توجه کافی به این پروژه شود.
رئيس شوراي عالی استان قم با بيان اينكه منوريل كارايي براي شهر قم ندارد‏، از تعطيلي كارگاه‌هاي پروژه مترو در قم خبر داد.

محمدرضا باقرپناهی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: یکی از مهمترین پروژه‌های کنونی شهر قم پروژه قطار شهری و خط یک مترو است، این خط به دلیل عدم تامین اعتبار تقریبا رو به توقف کامل بوده و کارگاه های آن عملا تعطیل است.

وی ادامه داد: دکتر احمدی نژاد نیز در سفری که به قم داشتند برای پیشبرد این پروژه گویا دستور تخصیص اعتبار داده‌اند اما چون در روزهای پایانی عمر دولت ایشان هستیم نمی‌توان به عملیاتی شدن آن اطمینان داشت، لذا در این زمینه مسئولان استان باید به طور جدی پیگیری کنند.

عضو شورای اسلامی شهر قم در پاسخ به اینکه آیا علت توقف خط A مترو همزمانی شروع آن با پروژه منوریل است، افزود: در خصوص پروژه‌های حمل و نقل شهری باید تاکید کرد که به دلیل نیازی که در این زمینه وجود دارد، مشکلی در شروع موازی و همزمان پروژه‌ها وجود ندارد اما مسئله مهم این است که منوریل به هیچ عنوان کارایی ندارد و با میلیاردها تومان اعتباری که برای آن هزینه شده نتیجه‌ای نخواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه در واقع مشکل از پروژه منوریل بود و این در حالی است که بسیاری پروژه‌های دیگر وجود دارند که با کارکرد مناسب در حال پیشبرد هستند، گفت: از سال 1388 که پروژه منوریل آغاز شد وعده اتمام 16 ماهه این پروژه داده می‌شد اما هم اکنون سال 92 است و هنوز فاز یک این پروژه به بهره برداری نرسیده است.

عبور منوریل از مقابل حرم مطهر دچار اشکال است

باقرپناهی در خصوص عبور منوریل از روبروی حرم حضرت معصومه(س) تصریح کرد: به نظر می‌رسد که عبور منوریل از مقابل حرم مطهر دچار اشکال است و تولیت محترم آستانه مقدسه نیز در این زمینه حساس هستند و قطعاً با وجود این حساسیت فکر نمی‌کنم بتوانند منوریل را از روبروی حرم مطهر عبور دهند.

وی ضمن تشکر از جناب حجت الاسلام سعیدی به دلیل جمع آوری سایبان‌های صحن عتیق که هویت این مکان مقدس را دچار مخاطره می‌کرد، افزود: پروژه منوریل هم علاوه بر ناکارآمدی اثر جدی در مخدوش کردن منظر نمادین حرم مطهر دارد که طبیعتاً جناب آقای سعیدی همچون تولیت محترم سابق نیز این امر را بر نمی‌تابند.

رئيس شوراي عالی استان قم ادامه داد: بنده از ابتدا مخالف با اصل پروژه منوریل بودم و این پدیده به جز دولت دهم از دولت دیگری برنمی‌آمد، هم اکنون شورای سوم در حال اتمام است اما امیدوارم در شورای چهارم توجه کافی به این پروژه شود.

با توجه به سخنان رئيس شوراي شهر قم، پروژه متروي اين شهر در حالي به دليل عدم تخصيص اعتبار مناسب به حالت نيمه تعطيل در آمده است كه سيد رضا دهناد‏‌، معاون برنامه ريزي استاندار قم طی چند روز گذشته توقف هرگونه پروژه عمراني در قم را رد كرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠۴-١٣٩٢, ١١:٣٣

   

پر مبحث ترین ها