سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون پیشگیری بهزیستی قم خبر داد:

ارائه بیش از 38 هزار مشاوره بهزیستی طی سال گذشته در قم

آگاه سازی برای پیشگیری از معلولیت با مشارکت معاون آموزش و پرورش استان مهم ترین فعالیتی بوده که طی سال گذشته انجام شده است.
معاون پیشگیری اداره کل سازمان بهزیستی استان قم بیان کرد: طی سال گذشته بیش از 38 هزار مشاوره که چهار هزار و 900 مشاوره ژنتیکی بوده در قم توسط بهزیستی انجام شده است.

هادی کریمی اصل در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به فعالیت های سازمان بهزیستی گفت: بهزیستی شامل کلیه تلاش های سازمان ها و نهادهایی است که با هدف پیشگیری و ارتقا سلامت خدمات ارائه می دهند.

وی در ادامه افزود: در پیشگیری از معضلات اجتماعی باید چهار بعد جسمی، اجتماعی، معنوی و اخلاقی را درنظر گرفت و با توجه به شرایط موجود در جامعه تمرکز بیشتری بر مسائل مرتبط با روان و اجتماع داشت.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان قم در خصوص پیشگیری از معلولیت ها طی سال گذشته بیان کرد: آگاه سازی برای پیشگیری از معلولیت با مشارکت معاون آموزش و پرورش استان مهم ترین فعالیتی بوده که طی سال گذشته انجام شده است.

کریمی اصل ادامه داد: پوشش 100 درصدی کودکان تازه متولده شده استان برای شنوایی سنجی توسط سازمان بهزیستی استان انجام شد که 145 کودک ناشنوا و کم شنوا در این برنامه شناسایی شد؛ همچنین بالغ بر 85 درصد از کودکان استان در طرح بینایی سنجی شرکت داده شدند.

تماس با مشاوران نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش یافته است

وی در خصوص مشاوره های تلفنی سازمان اظهار داشت: بالغ بر 40 میلیون تومان هزینه های مشاوره تلفنی شده که تعداد تماس با مشاوران سازمان نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش یافته و بیش از38 هزار مشاوره که چهار هزار و 900 مشاوره ژنتیکی سال گذشته به افراد ارائه شده است.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان قم با اشاره به سامانه ندای بهزیستی تصریح کرد: شماره 1480 پل ارتباطی مردم با بهزیستی است که از طریق این شماره ها عموم مردم می توانند از مشاوره رایگان این سازمان استفاده کنند.

کریمی اصل در ادامه عنوان کرد: آموزش مهارت زندگی از دیگر خدمات این سازمان طرح همیاران سلامت است که به مردم ارائه شده همچنین واکسن پیشگیری از اعتیاد توسط اکیپ های بهزیستی اراده شده که سال گذشته 25 هزار نفر از این آموزش استفاده کردند.

وی با اشاره به پایگاه های پیشگیری از اعتیاد استان گفت: 23 پایگاه در استان با هدف پیشگیری از اعتیاد فعال شده که 8 پایگاه در محلات روستایی و 12 پایگاه در محیط شهری و کار فعالیت می کنند که به درمان سرپایی در شهر و روستا می پردازند.

وی در پایان با اشاره به دیگر خدمات ارائه شده بهزیستی عنوان کرد: آموزش زندگی خانواده، آموزش پیش از ازدواج، مهارت های زندگی در محلات و محیط کار و محیط های آموزشی، گروه های همیار سلامت روان، پایگاه سلامت اجتماعی که در مجموع 180 مورد خدمات از سوی سازمان بهزیستی به افراد تحت پوشش و عموم مردم ارائه می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠۴-١٣٩٢, ١٠:٠١

   

پر مبحث ترین ها