سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سردار مجتبایی:

پلیس به دنبال کسب رضایت الهی و اعتماد اجتماعی است

امروز مردم علاقمندند که پلیس مقتدر داشته باشند و اقتدار به صدای کلفت نیست بلکه باید اعتماد مردم را کسب کرد و در مدار انسانیت و ارزش‌های دینی قرار گرفت و از ظرفیت‌های بالای مردمی استفاده کرد.
فرمانده انتظامی استان قم گفت: امروز پلیس به دنبال کسب رضایت الهی و اعتماد اجتماعی است و این بارز‌ترین ویژگی است که پلیس قم آن را دنبال می‌کند.

سردار کاظم مجتبایی در جلسه اخوت کارکنان فرماندهی انتظامی استان قم که روز دوشنبه با حضور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، فرمانده، ‌روسای عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات، معاونین، روسای پلیس‌های تخصصی و کارکنان فرماندهی انتظامی استان قم در محل نمازخانه ستاد این فرماندهی برگزار شد، اظهار داشت: رویکردی که اکنون در فرماندهی انتظامی استان قم دنبال می‌شود هم درون نگر و هم برون نگر است، درون نگر یعنی توجه به اقتدار درونی مجموعه پلیس است به این معنا که فرماندهان، مدیران و تمامی کارکنان باید به زینت نظم و انضباط، تعهد، اخلاق، مردم مداری و امانت داری آراسته باشند، پلیسی می‌تواند اقتدار داشته و مورد اعتماد و اطمینان مردم قرار گیرد که بتواند خودش را به این ویژگی‌ها آراسته کند.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: تلاش‌های وسیعی از طریق رده‌های عقیدتی، حفاظت، آموزش و بصیرت که کارشان تربیت و ارتقاء بینش کارکنان است صورت گرفته تا کارکنان پلیس به سمت این ویژگی‌ها حرکت کرده و متخلق به این اوصاف شوند.

وی ادامه داد: نتیجه این تلاش‌ها کاهش 23 درصدی جرائم کارکنان فرماندهی انتظامی استان قم است و این افتخاری برای فرماندهی انتظامی استان است.

مجتبایی اضافه کرد: در بخش برون نگر نیز توجه خاصی به جرائم به ویژه جرائم خشن به عمل آمده و سعی ما بر این است که هیچ وقت اقتدار قربانی رفتارهای دیگر نشود، اگر ما می‌خواهیم اقتدار بیرونی داشته باشیم باید انضباط ظاهری و باطنی، برخورد جدی با مجرمان و در کار ایثار، امانت داری و صداقت رفتاری داشته باشیم.

فرمانده انتظامی استان قم خاطر نشان کرد: امروز مردم علاقمندند که پلیس مقتدر داشته باشند و اقتدار به صدای کلفت نیست بلکه باید اعتماد مردم را کسب کرد و در مدار انسانیت و ارزش‌های دینی قرار گرفت و از ظرفیت‌های بالای مردمی استفاده کرد.

وی بیان داشت: محوریت فکری و دغدغه پلیس حل مشکلات مردم است، امروز پلیس به دنبال کسب رضایت الهی و اعتماد اجتماعی است و این بارز‌ترین ویژگی است که پلیس قم دارد آن را دنبال می‌کند.

سردار مجتبایی ادامه داد: پلیس قم با این ویژگی‌هایی که در بخش درون و برون نگری عرض کردم از اقتدار قابل قبولی برخوردار است و سطح تعاملاتش با مراکز علمی و دینی در سطح ناجا زبانزد است و از جایگاه قابل قبولی در سطح کشور برخوردار است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۶-١٣٩٢, ٠۶:٠٨

   

پر مبحث ترین ها