سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اخوان خبر داد:

حضور 60 غرفه فرش دستبافت استان قم در نمایشگاه بین المللی فرش تهران

در استان قم نیز یک نمایشگاه استانی در 27 آبان ماه برگزار می شود که در این نمایشگاه 120 غرفه از استان قم شرکت خواهند داشت.
رئیس اتحادیه بافندگان و فروشندگان فرش دستبافت قم از حضور 60 غرفه فرش دستبافت این استان در نمایشگاه بین المللی فرش تهران خبر داد.

غلامرضا اخوان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی فرش تهران از یکم تا هفتم مهرماه در تهران برگزارخواهد شد که در این نمایشگاه 60 غرفه به نمایندگی از تولیدکنندگان فرش دستبافت قم حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان قمی شرکت کننده در این نمایشگاه ها عمدتا در سال های گذشته نیز حضور داشتند، گفت: در سال جاری پنج غرفه به سهم استان قم در این نمایشگاه اضافه شده است.

اخوان ادامه داد: در استان قم نیز یک نمایشگاه استانی در 27 آبان ماه برگزار می شود که در این نمایشگاه 120 غرفه از استان قم شرکت خواهند داشت.

رئیس اتحادیه بافندگان و فروشندگان فرش دستبافت قم تاکید کرد: نمایشگاه های فرش محل مناسبی است تا ارتباط بین تولیدکننده وخریدار و مصرف کننده فراهم شود که در این جهت هم به نفع تولیدکننده و هم خریدار است.

وی با اشاره به اینکه از استان های دیگر نیز متقاضی برای شرکت در نمایشگاه استان قم وجود دارد، گفت: در حال حاضر شرایط بافت نسبت به 2 سال گذشته بهتر شده است اما نسبت به هزینه ها که بالا رفته است درآمد قابل ملاحظه ای به دست نمی آید.

رئیس اتحادیه بافندگان و فروشندگان فرش دستبافت قم افزود: برخی از بافندگان باید به صورت خانوادگی کار کنند تا بتوانند به مخارجشان برسند، در حال حاضر 90 درصد ابریشم مصرفی از خارج از کشور تامین می شود و برای ورود به کشور دچار مشکل است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۶-١٣٩٢, ١٧:۵٩

   

پر مبحث ترین ها