سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اهدای عضو بیمار مرگ مغزی در قم

با اهدا اعضای این بیمار شامل قلب، کلیه ها، کبد، پانکراس و قرنیه این جوان به بیماران نیازمند پیوند زده شد و تعداد 2 بیمار از مرگ حتمی و 6 بیمار نیازمند نیز ازمشکلات جسمانی نجات یافتند.
اعضا بدن یک جوان مرگ مغزی در قم به بیماران نیازمند اهدا شد.

کارشناس مسئول واحد شناسائی و فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی قم با اعلام این خبر گفت: این بیمار که در بیمارستان شهیدبهشتی قم بستری بود پس از تشخیص مرگ مغزی و اخذ رضایت خانواده جهت پیوند اعضا به تهران منتقل شد.

ولی الله صمدی افزود: بیمار جوانی 29 ساله به نام جلال شیخ علی محمد بود که چندی پیش به صورت عابر پیاده با یک خودروی سواری برخورد می کند و به بیمارستان شهیدبهشتی قم منتقل و به مدت چهار روز در بخش ICU این بیمارستان بستری می شود اما علی رغم اقدامات مراقبتی بیمار دچار مرگ مغزی می شود.

کارشناس مسئول واحد شناسائی و فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: پس از تشخیص مرگ مغزی برای این بیمار موضوع اهدا اعضا با خانواده این فرد مطرح شد و با موافقت خانواده مراحل انتقال از قم به بیمارستان شریعتی تهران جهت پیوند اعضا فراهم شد.

وی ادامه داد: با اهدا اعضای این بیمار شامل قلب، کلیه ها، کبد، پانکراس و قرنیه این جوان به بیماران نیازمند پیوند زده شد و تعداد 2 بیمار از مرگ حتمی و 6 بیمار نیازمند نیز ازمشکلات جسمانی نجات یافتند.

کارشناس مسئول واحد شناسائی و فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی قم خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون هشت بیمار مرگ مغزی از قم جهت پیوند اعضا به تهران منتقل شدند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۶-١٣٩٢, ١٨:١٩

   

پر مبحث ترین ها