سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سردار مجتبايي خبر داد:

کشفیات مواد مخدر در استان قم 50 درصد افزایش یافته است

در هفته ناجا بیش از 100 برنامه آموزشی،‌ انتظامی،‌ اجتماعی،‌ فرهنگی و عملیاتی با همکاری دستگاه های هدف در سطح استان اجرا می شود.
فرمانده انتظامی استان قم از افزایش 50 درصدی کشفیات مواد مخدر در این استان طی یکسال گذشته خبر داد.

سردار کاظم مجتبایی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته ناجا در مقر فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد با اشاره به اینکه هفته ناجا از 13 مهرماه آغاز و تا 19 مهر ماه ادامه دارد بیان کرد: شعار هفته ناجا امسال در سراسر کشور اقتدار پلیس،‌ در سایه مردمداری،‌ قانون مداری و روزآمدی است.

وی گفت: در هفته ناجا بیش از 100 برنامه آموزشی،‌ انتظامی،‌ اجتماعی،‌ فرهنگی و عملیاتی با همکاری دستگاه های هدف در سطح استان اجرا می‌شود.

فرمانده انتظامی استان قم بیان کرد: برای هر روز از هفته ناجا برنامه ها و شعار هایی پیش بینی شده است که این شعار ها مربوط به حقوق اجتماعی،‌ حقوق شهروندی، آرامش و آسایش،‌ حرفه نگری،‌ کارآموزی و ولایت مداری است.

وی گفت: پلیس به دنبال ایجاد شرایطی مناسب برای تحقق امنیت پایدار و امنیت آرمانی با همکاری و همیاری سایر سازمان ها و مردم است، امنیتی که محور آن ارزش ها، مردم و قانون باشد.

سردار مجتبایی ادامه داد: چنانچه ارزش ها و دین و مردم و قانون را محور قرار دهیم برای اکثریت مطلق جامعه شرایط رضایت بخشی ایجاد می شود.

وی با اشاره به اینکه حرکت پلیس در راستای حرکتی مشروع و خواسته های قانونی جامعه است افزود: پلیس به دنبال امنیت هوشمند و معنایی برای کنترل جرائم و بهبود شاخص های امنیتی در جامعه است.

فرمانده انتظامی استان قم بیان کرد:‌ پلیس در تلاش برای به حداقل رساندن جامعه مجرمین و کاهش برخورد های فیزیکی است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان به جنگ نرم روی آورده اند افزود: پلیس باید بتواند با بهره گیری از فرصت ها، ظرفیت ها و قابلیت به مقابله با جنگ نرم بپردازد.

کاهش هفت درصدی تصادفات طی یکسال اخیر

سردار مجتبایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طی یکسال اخیر مجموع تصادفات هفت درصد و تصادفات فوتی نیز پنج درصد کاهش یافته است.

وی در خصوص کشفیات مواد مخدر افزود: طی یکسال اخیر کشفیات مواد مخدر 50 درصد افزایش یافته است و امسال هشت تن مواد مخدر کشف و 45 باند قاچاق مواد مخدر نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان قم در خصوص مباحث ترافیکی گفت: سال گذشته 21 هزار خودروی متخلف و 48 هزار موتورسیکلت متخلف توقیف و روانه پارکینگ شدند.

وی ادامه داد:‌ سال گذشته 36 هزار و 200 گواهینامه و پنج هزار و 600 گذر نامه و 10 هزار پروانه کسب برای مراکز تجاری صادر شده است.

تشکیل 131 پرونده توسط پلیس فتا

سردار مجتبایی بیان کرد: توسط پلیس فتا 131 پرونده مربوط به مسائل مالی، اخلاقی و سایر موارد کشف و دستگیر شده است که 60 درصد این پرونده ها مربوط به مسائل مالی و برداشت از حساب ها بوده است که رقم برداشت از حساب ها نیز بالغ بر 88 میلیون تومان بوده است.

وی گفت: در مراکز مشاوره پلیس طی یکسال گذشته هشت هزار و 640 پرونده بررسی شده که 80 درصد از پرونده ها منجر به مصالحه شده است.

فرمانده انتظامی استان قم بیان کرد:‌ طی 6 ماه گذشته 24 درصد تخلف کارکنان انتظامی کاهش یافته است.

وی گفت: در هفته نیروی انتظامی آزادسازی وسائل نقلیه توقیفی با در نظر گرفتن تسهیلات ویژه در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: در هفته ناجا یگان مستقل فوریت های پلیس 110 آغاز به کار خواهد کرد.

سردار مجتبایی با اشاره به اینکه در برخی از محورهای شهر قم تغییراتی ایجاد شده که موجب ناراحتی مردم شده است افزود: در سطح شهرستان قم برای محورهای موجود در سطح شهر شورایی متشکل از فرماندار،‌ شهرداری و راهنمایی و رانندگی تصمیم گیری می کنند و برخی از تغییرات گاهی در گذرگاه ها مشاهده می شود که قبل از کارشناسی با پلیس انجام گرفته است.

وی ادامه داد: در افتتاح پروژه ها اعتقاد بر این است که چه در جاده گرمسار و چه خروجی های دیگر باید از نظر ایمنی، علائم راهنمایی و رانندگی،‌علائم خط کشی و غیره ابتدا کامل و بعد افتتاح شود.

وی اضافه کرد:‌اعتقاد پلیس قم بر این است که اقدامات باید به صورت موازی و متوازن انجام گیرد و پیش بینی های رفاهی، امنیتی و اجتماعی در زمان افتتاح یک پروژه مورد توجه قرار گیرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٧-١٣٩٢, ٢٣:١٩

   

پر مبحث ترین ها