سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لزوم تسريع در اتمام كامل طرح هاي مسكن مهر قم

پيريايي همچنين با اشاره به طرح هاي مسكن مهر در شرف تحويل، گفت: تكميل همزمان زير ساخت ها و تامين خدمات زيربنايي اين واحدها از جمله اب، برق و گاز از اولويت هاي مهمي هستند كه بايد به جد مورد توجه قرار گيرند.
استاندار قم با اشاره به روند پيشرفت پروژه‌هاي در دست احداث مسكن مهر استان، لزوم تسريع در اتمام واحدهاي باقيمانده مورد تعهد استان قم و تحويل به موقع آنها را خواستار شد.

كرم رضا پيريايي در سومين جلسه شوراي مسكن و حمل و نقل استان كه با حضور اعضاي اداري و مسولان اتحاديه هاي تعاوني هاي مسكن مهر در محل تالار امام رضا(ع) استانداري برگزار شد طي سخناني از تلاش و اهتمام جدي دستگاه هاي دست اندركار مسكن مهر استان تقدير كرد.

استاندار قم با اشاره به كسب رتبه برتر كشوري استان قم در زمينه اجراي موفق طرح هاي مسكن مهر، اين مهم را مرهون تفاهم، همدلي و جديت مجموعه دستگاه هاي مرتبط با اين طرح جهادي و ماندگار دولت عنوان و خاطرنشان كرد: بسياري از دستگاه هاي استاني از آغاز اجراي طرح تا كنون ، تلاش و همراهي بسيار ستودني را داشتند كه بايد به نحو شايسته از اين مجموعه ها تشكر شود.

وي با بيان اين كه اجراي مسكن مهر به عنوان يك خدمت بزرگ در قم به خوبي پيشرفته است، بر لزوم استمرار اين روند تاكيد كرد و گفت: دستگاه ها بايد تلاش كنند تا اين وضعيت تا پايان طرح حفظ بشود.

پيريايي همچنين با اشاره به طرح هاي مسكن مهر در شرف تحويل، گفت: تكميل همزمان زير ساخت ها و تامين خدمات زيربنايي اين واحدها از جمله اب، برق و گاز از اولويت هاي مهمي هستند كه بايد به جد مورد توجه قرار گيرند.

استاندار قم شوراي مسكن استان را مهم ترين مرجع پيگيري و رسيدگي به مشكلات مسكن مهر برشمرد و افزود: تصميمات اين شورا جنبه الزامي داشته و اعضا بايد با جديت زمينه عملياتي شدن اين مصوبات را فراهم نمايند.

در اين جلسه، روند اجراي پيشرفت پروژه هاي مسكن مهر استان و برنامه هاي افتتاحي اين طرح ها بررسي گرديد.

اهتمام جدي شوراهاي اسلامي به پيگيري و رفع مشكلات مردم

استاندار قم در ديدار اعضاي شوراي اسلامي استان بر لزوم اهتمام جدي شوراهاي اسلامي به پيگيري و رفع مشكلات مردم تاكيد كرد.

كرم رضا پيريايي در ديدار شوراي اسلامي استان و شهرستان با وي، ضمن استماع درخواست ها، نقطه نظرات و پيشنهادات اعضاي شوراي اسلامي، وحدت و تعامل هرچه بيشتر شوراهاي اسلامي فرادست با شوراهاي زير مجموعه را خواستار شد.

استاندار قم با تاكيد بر ضرورت التزام منتخبين مردم در شوراهاي اسلامي به قانون مصوب مجلس شوراي اسلامي، اين مهم را فصل الخطاب امور عنوان و اظهار كرد: به ما مسئوليت داده شده تا در چهارچوب قوانين و مقررات و در راستاي تامين رفاه و اسايش مردم گام بر داريم و در اين مسير نبايد از هيچ تلاشي فروگذار كنيم.

وي با اشاره به جايگاه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان قم در اتخاذ تصميم گيري هاي كلان استان، گفت: حضور فعال رئيس شوراي اسلامي استان در اين جلسه جهت طرح و انعكاس ديدگاه ها و نظرات ساير اعضاي شورا بسيار مهم و ضروري است.

پيريايي همچنين با اشاره به وظايف قانوني شوراهاي اسلامي در انتخاب شهرداران، بر لزوم تسريع در تعيين تكليف شهرهاي فاقد شهردار استان و نيز صدور احكام قانوني شهرداران منتخب تاكيد كرد.

استاندار قم ضمن فراخواني اعضاي شورا به داشتن نگاه و روحيه ي فرابخشي، از ايشان خواست تا با چنين تفكري و با حوصله و تدبير پيگير رفع مسائل و مشكلات مردم و تحقق اولويت هاي اساسي استان باشند.

وي با اشاره به در پيش بودن سالگرد سفر تاريخي مقام معظم رهبري به استان قم، اين سفر را دستمايه‌ خير و بركت در عرصه هاي مختلف دانست و گفت: قم هنوز هم از آثار و بركات مادي و معنوي اين سفر برخوردار است.

فرماندار قم نيز در اين جلسه با اشاره به ظرفيت شوراهاي فرادست، گفت: مجموعه شوراهاي حوزه شهرستان با توجه به نوع نگاه مديريت عالي استان آماده هر گونه همكاري و تعامل هستند.

اسماعيل زارعي كوشا با بيان اين كه در حال حاضر تعامل بسيار خوبي بين استانداري و فرمانداري و مجموعه شوراها وجود دارد، چنين فضايي را لازمه رفع موانع و مشكلات دانست و افزود: هر نوع مشكلي در عرصه مديريت شهري با همفكري و همدلي و نگاه واقع بينانه قابل حل است.

رئيس شوراي اسلامي استان نيز ضمن تشكر از استاندار قم جهت برگزاري اين جلسه، گزارشي از مسائل و مشكلات مهم استان در حوزه فعاليت شوراي اسلامي استان ارائه كرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٧-١٣٩٢, ١٧:٢۴

   

پر مبحث ترین ها