سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عالي پور: نمایشگاه و موزه فرش قم تا پایان سال تکمیل می‌شود

به جد پیگیر هستیم تا در کنار توریسم مذهبی، جلب توریسم نمایشگاهی را برای استان قم داشته باشیم زیرا در قم پتانسیل خوبی به این منظور است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از اتمام عملیات اجرایی احداث نمایشگاه و موزه فرش قم تا پایان سال جاری خبر داد.

یونس عالی پور در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تا آذرماه سال جاری کار سخت افزاری احداث نمایشگاه و موزه فرش قم آماده می‌شود و تا پایان سال به شرط تامین اعتبار موزه و نمایشگاه فرش به اتمام می‌رسد.

وی اظهار داشت: ساخت سازه این نمایشگاه تاکنون 70 درصد و سوله‌ها 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: این نمایشگاه به وسعت پنج هزار متر مربع پس از اتوبان قم تهران واقع شده که در سفر مقام معظم رهبری ساخت آن مصوب شد.

وی ادامه داد: برای ساخت آن 6 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده که البته برای تکمیل آن نیاز به بیش از این مقدار است.

عالی پور ادامه داد: این سالن در اختیار سازمان صنعت و معدن و تجارت است و از سال آینده تمامی نمایشگاه ها در نمایشگاه فرش در وسعت بیشتر با کیفیت بهتر برگزار می‌شود.

وی در ادامه تاکید کرد: نمایشگاه فرش قم صاحب نام و استثنایی است و یک بخش گردشگری قم شده که از استان های دیگر و از کشورهای خارجی هم به منظور خرید و بستن قراردادهای تجاری می آیند و گردشگر مخصوص دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: نمایشگاه فرش به منظور تبلیغ توسعه و ترویج فرش دستباف قم توسعه صادرات غیر نفتی و رونق این کالای ارزشمند ساخته می‌شود.

وی ادامه داد: ایجاد موزه دائمی فرش رونق گردشگری داخلی و خارجی و توسعه اقتصادی استان را در پی دارد و سبب آشنایی بیشتر کشورهای جهان و مردم با این هنر و صنعت قم می‌شود.

راه اندازی توریسم نمایشگاهی در قم

عالی پور تاکید کرد: در پی آن هستیم تا بتوانیم توریسم نمایشگاهی را در قم راه بیندازیم تا تنها به منظور بازدید از نمایشگاه هم گردشگران به قم بیایند.

وی گفت: به جد پیگیر هستیم تا در کنار توریسم مذهبی، جلب توریسم نمایشگاهی را برای استان قم داشته باشیم زیرا در قم پتانسیل خوبی به این منظور است.

وی اظهار داشت: علی رقم این که مکان نمایشگاه دائمی قم در حال حاضر کوچک است اما به دلیل نامی که فرش قم دارد مردم و دست اندرکاران فرش را به این شهر می‌کشاند.

نهمین نمایشگاه فرش دستباف استان قم برگزار می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم در ادامه از نهمین نمایشگاه فرش دستباف استان قم خبر داد و گفت: این نمایشگاه میزبان مهمانان داخلی و خارجی است.

وی افزود: این نمایشگاه سالی 200 میهمان خارجی دارد که پیش بینی می‌شود امسال بیشتر شود و از سراسر کشور هم می‌آیند.

عالی پور گفت: اخیرا نمایشگاه فرش در تهران برگزار شد که از 400 غرفه 63 غرفه برای فرش دستباف قم اختصاص یافت که سمبل فرهنگ و هنر ایرانی است و نشان از کیفیت و هنر این رشته در قم دارد.

وی اظهار داشت: نهمین نمایشگاه فرش دستباف از 25 تا 29 آبان در محل دائمی نمایشگاه های قم بر پا می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٧-١٣٩٢, ١۶:٣٩

   

پر مبحث ترین ها