سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم :

منوریل قم از مقابل حرم مطهر عبور نمی کند

بحث گزینه عبور منوریل از زیر سطح در مقابل حرم مطهر که پیشنهاد شورای اسلامی شهر قم بود به تصویب نهایی شورای سازمان قطار شهری رسید و به نوعی در این خصوص تعیین تکلیف شد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر قم از تصویب نهایی عبور منوریل از زیر سطح، در مقابل حرم مطهر حضرت معصومه(س) خبر داد و گفت: با این مصوبه منوریل دیگر از مقابل حرم عبور نخواهد کرد.

حسن بختیاری در گفتگو با خبرنگار مهر در قم در خصوص تعیین تکلیف چگونگی عبور منوریل در مقابل حرم مطهر حضرت معصومه‌(س) بیان کرد: در جلسه اخیر شورای سازمان قطار شهری که روز گذشته با حضور اعضای شورای سازمان متشکل از استاندار، شهردار، رئیس شورای شهر، نماینده استاندار قم و وزارت کشور در محل استانداری برگزار شد، در خصوص نحوه عبور منوریل در مقابل حرم بحث‌ها و نظرات زیادی مطرح شد.

وی اظهار داشت: ‌خوشبختانه در این جلسه بحث گزینه عبور منوریل از زیر سطح در مقابل حرم مطهر که پیشنهاد شورای اسلامی شهر قم بود به تصویب نهایی شورای سازمان قطار شهری رسید و به نوعی در این خصوص تعیین تکلیف شد.

بختیاری با اشاره به توقف چند ماهه عملیات اجرایی احداث منوریل در مقابل حرم تصریح کرد: انجام این پروژه در مقابل حرم مطهر حضرت معصومه(س) به دلیل اختلاف نظرهای متفاوتی که در خصوص چگونگی عبور منوریل در این قسمت بود چند ماهی متوقف شده بود اما کار در مناطق دیگر در حال انجام بود که با تصویب اخیر شورای سازمان قطار شهری، در این نقطه تکلیف کار روشن و عملیات اجرایی دنبال خواهد شد.

با عبور منوریل از زیر سطح، حریم قدسی حرم مطهر محفوظ می‌ماند

وی همچنین در خصوص مزیت عبور منوریل از زیر سطح در مقابل حرم مطهر گفت: عمده مزیت این کار برطرف کردن نگرانی‌ای بود که در مورد بحث معماری و شهرسازی اجرای این پروژه، مبنی بر مخدوش کردن حریم قدسی حرم مطهر وجود داشت.

احداث تونل ترافیکی در خیابان خاکفرج

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: در صورتی که منوریل از زیر سطح عبور کند نیاز به احداث تونلی خواهد بود که در کنار مسیر منوریل برای عبور بار ترافیکی در نظر گرفته شود که این گزینه هم در کنار گزینه عبور منوریل از زیر سطح در مقابل حرم مطهر از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر قم مطرح شد که به تصویب رسید.

وی در خصوص احداث این تونل گفت: این تونل زیر زمینی در خیابان امام موسی صدر (خاکفرج) مشابه تونل عمار یاسر حدفاصل میدان شهید مطهری تا پل آهنچی احداث خواهد شد که از ابتدای سال آینده مطالعات اولیه آن آغاز خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١٢-١٣٨٩, ١١:٢۵

   

پر مبحث ترین ها