سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم:

کفش ماشینی اولین کالای صادراتی قم است

بروز شده : ۶-٠٨-١٣٩٢, ١٠:٢٧    نسخه چاپی    
طی سال های گذشته قریب به 200 میلیون جفت کفش در کشور تولیده شده است که 100میلیون آن ماشینی و قریب به 90 میلیون یا به نوعی 70 درصد تولیدات کفش ماشینی کشور متعلق به استان قم است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم با بیان اینکه هم اکنون 70 درصد کفش‌های ماشینی کشور در قم تولید می‌شود، گفت: این محصول اولین کالای صادراتی استان قم است.

روح الله ابراهیمی در نشست مطبوعاتی که بعد از ظهر یکشنبه در محل شرکت شهرک های صنعتی قم برگزار شد، اظهار داشت: سومین همایش انجمن کفش ماشینی استان قم از ساعت 9 الی 14 روز پنج شنبه در محل سالن همایش های مجتمع وتوس برگزار خواهد شد.

ابراهیمی در خصوص اهداف اصلی این هماش گفت: هدف اول از این همایش تجلیل از پیشکسوتان عرصه تولید کفش ماشینی استان قم است، هدف بعدی نیز ارائه گزارش هایی است که در زمینه بازارهای آفریقایی و آسیایی انجام گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی به حماسه اقتصادی و توجه رئیس جمهور به عرصه تولید و کارآفرینی، وظیفه ما در خط مقدم این حماسه مهم تر از پیش است و وظیفه ای ویژه است.

ابراهیمی با بیان اینکه امروز صنعت کفش ماشینی براساس میزان فعالیت اولین صنعت استان است و درسال 1385 طرح خوشه‌ای شدن آن تصویب و از سال 89 این طرح شروع به کار کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قم افزود: خوشه کفش ماشینی استان قم در حال حاضر از 230 واحد تولیدی و 100 واحد تامین مواد اولیه تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون 3 هزارتن به صورت مستقیم و 20 هزار تن دیگر به صورت غیرمستقیم از این صنعت مشغول به کار شده اند، گفت: تولیدات این خوشه صنعتی شامل تولید و عرضه انواع دمپایی، کفش و صندل است.

ابراهیمی تاکید کرد: طی سال های گذشته قریب به 200 میلیون جفت کفش در کشور تولیده شده است که 100میلیون آن ماشینی و قریب به 90 میلیون یا به نوعی 70 درصد تولیدات کفش ماشینی کشور متعلق به استان قم است.

وی ادامه داد: در بحث صادرات نیز طبق آمار گمرگ در سال 1389، 45 میلیون دلار از استان قم و سال‌های بعدی نیز 46 میلیون دلار از گمرکات کشور صادرات این محصول بوده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم با بیان اینکه کشورهای حوزه خلیج فارس، افغانستان و عراق، برخی کشورهای آفریقایی و کشورهای آسیای میانه از جمله بازارهای هدف این خوشه صنعتی قم هستند، گفت: این محصول در واقع اولین کالای صادراتی استان قم است.

ابراهیمی تصریح کرد: طی سه سال گذشته که این خوشه صنعتی شکل گرفته است دستاوردهایی نیز در پی داشته که از جمله آن می‌توان به ثبت اولین کنسرسیوم صادراتی کفش کشور با نام " پیشگامان کفش منتخب" اشاره کرد، در واقع این کنسرسیوم موجب شد واحدهایی که توان رقابت با واحدهای بزرگتر را ندارند نیز بتوانند محصولاتشان را صادر کنند.

وی ادامه داد: از دیگر دستاوردها می توان به مطالعه و ثبت برند مشترک با عنوان " ایپکا" که برند صادراتی تولیدات خوشه کفش ماشینی استان قم است اشاره کرد، همچنین چاپ کتاب و برگزاری سمینارها و کلاس های آموزشی نیز از دیگر دستاوردهای این خوشه طی سه سال اخیر است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٨-١٣٩٢, ١٠:٢٧

   

پر مبحث ترین ها