سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امlمام جمعه قم در اجتماع عزاداران اربعین حسینی:

باید قدر ولایت فقیه، آسایش و امنیت را بدانیم

بروز شده : ٢-١٠-١٣٩٢, ١٨:١٧    نسخه چاپی    
باید شکر نعمت ولایت را به جا آورد؛ خدا را شاکریم در کشوری زندگی می‌کنیم که هزاران شهید از جان خود گذشتند تا این انقلاب بماند و امروز هم پرچم رهبری نظام به دست آیت الله خامنه‌ای همچنان برافراشته است.
امام جمعه قم گفت: باید قدر ولایت فقیه، آسایش و امنیت را بدانیم.

آیت‌الله سید محمد سعیدی عصر امروز در اجتماع پرشکوه عزاداران اربعین حسینی در مسجد مقدس جمکران با تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی محضر حضرت ولیعصر(عج) و حضرت فاطمه معصومه(س) اظهار داشت: امسال حرکت بسیار باشکوه پیاده‌روی از حرم حضرت معصومه تا مسجد مقدس جمکران با همت بزرگان و مسئولان استان و همه علما برگزار شد و افراد بسیاری برای اقامه عزای اباعبدالله زحمت کشیدند.

وی تصریح کرد: این مراسم عظیم بین دو حرم یعنی حرم حضرت معصومه و مسجد مقدس جمکران تدارک دیده شد و ملت مسلمان، غیرتمند، ولایی استان قم و زائران حرم کریمه آل‌الله و مسجد مقدس جمکران این اجتماع بی‌نظیر را رقم زدند.

امام جمعه قم تصریح کرد: مردم امروز با این حرکت خود پیوست فرهنگی بلوار پیامبر اعظم(ص) را با عمل و رفتار خود به همه کسانی که در خدمت نظام هستند اعلام کردند و از استاندار قم در آغاز دوران خدمت ایشان می‌خواهیم انشاالله پیوست فرهنگی این بلوار معنوی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

آیت‌الله سعیدی متذکر شد: امیدواریم که در طول سال و در مناسبت‌های مذهبی این مسیر به اذن اهل بیت و با حضور همه شما مردم به یک بین الحرمین دیگر تبدیل شود.

وی با اشاره به گذشت چهل روز از شهادت اباعبدالله و یاران ایشان، تصریح کرد: امروز غل و زنجیر از دستان حضرت زینب(س) و حضرت سجاد(ع) باز شد و هزاران غل و زنجیر بر دستان بنی امیه و کسانی که علیه امام حسین صف آرایی کردند بسته شد.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه امروز ابتدای اسارت یزیدیان، بنیه امیه و همه دشمنان اهل بیت (ع) است، تأکید کرد: دستگاه اباعبدالله از سوی خداوند پشتیبانی می‌شود و مگر کسی می‌تواند با این دستگاه مقابله کند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) اذعان داشت: امروز در اقصی نقاط ایران اسلامی و کربلا مراسم اربعین حسینی به یاد کربلای امام حسین(ع) اتفاق افتاد و امروز در کربلا 20 میلیون شیعه بدون ترس از بمب، انفجار و تکفیری‌ها با صلابت به عزاداری پرداختند.

وی ادامه داد: تکفیری‌ها وقتی که ماشین بمب گذاری منفجر شد و عده‌ای مسلمان بی‌گناه به شهادت رسیدند تکبیر می‌گفتند و این حرکت ما را یاد وقتی می‌اندازد که سر بریده اباعبدالله را بالای نیزه بردند و تکبیر سر دادند.

آیت الله سعیدی اضافه کرد: باید شکر نعمت ولایت را به جا آورد؛ خدا را شاکریم در کشوری زندگی می‌کنیم که هزاران شهید از جان خود گذشتند تا این انقلاب بماند و امروز هم پرچم رهبری نظام به دست آیت الله خامنه‌ای همچنان برافراشته است.

وی در پایان با تأکید بر اینکه باید قدر ولایت فقیه، آسایش و امنیت را بدانیم، عنوان کرد: باید با امر به معروف و نهی از منکر جامعه خود را از آلودگی‌های فرهنگی، فکری، اعتقادی و رفتاری حفظ کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٠-١٣٩٢, ١٨:١٧

   

پر مبحث ترین ها