سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم خبر داد:

وجود 14 هزار موقوفه در قم

70 درصد از موقوفات به نشر معارف دینی و فکری اختصاص داده شده است که این برگرفته از نظام مهندسی شهر قم است زیرا قم ام القرای جهان تشیع می‌باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم از وجود 14 هزار موقوفه در این استان خبر داد.

حجت الاسلام شوزب شیری بعد از ظهر یکشنبه در دومین هم اندیشی وقف و رسانه که در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم برگزار شد بیان کرد: خوشبختانه وضعیت وقف در استان قم نسبت به گذشته مناسب تر است.

وی با اشاره به اینکه یک سوم از واقفان را در استان قم عالمان بزرگ تشکیل می‌دهند افزود:‌ نزدیک به 70 نفر از عارفان بزرگ در گلزار شهدای شیخان دفن هستند که به مناسبت هفته وقف نمایشگاهی به منظور معرفی شخصیت این بزرگان در این مکان برپا شده است.

اختصاص 70 درصد از موقوفات به نشر معارف دینی و فکری

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم گفت:‌ اکنون 14 هزار موقوفه در استان قم قرار دارد و 70 درصد از موقوفات به نشر معارف دینی و فکری اختصاص داده شده است که این برگرفته از نظام مهندسی شهر قم است زیرا قم ام القرای جهان تشیع می‌باشد.

وی بیان کرد:‌ بذر محبتی که امیرالمومنین علی(ع) در دلهای ایرانیان کاشت نهال پر ثمری است که اکنون مشاهده می‌شود.

حجت الاسلام شیری ادامه داد: قم علاوه بر اینکه حرم اهل بیت(س) است عنوان دیگری به نام حضور اهل بیت(ع) در این شهر دارد که سرمایه بزرگی محسوب می‌شود.

وجود دو قبرستان موقوفه در قم

وی اضافه کرد: 65 نفر از اولاد زین العابدین(ع)،‌ 15 نفر از اولاد امام حسن مجتبی(ع) و 38 نفر از اولاد امام رضا(ع) به ایران آمده‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم گفت:‌ حقیقتا گمنامان بسیاری در قم حضور دارند که باید برای آشنایی مردم با شخصیت آنها معرفی شوند که در این امر رسانه‌ها می‌توانند نقش مهمی را ایفا کنند.

وی بیان کرد: در شهر قم 2 قبرستان موقوفه وادی السلام و قم نو قرار دارند و امام زادگان نیز از این جهت که گنجایش کافی ندارند دفن در آنها انجام نمی‌گیرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٠-١٣٩٢, ٠٣:٢٨

   

پر مبحث ترین ها