سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت الاسلام سعیدی: جرقه انقلاب به واسطه قيام 19دي زده شد

حوادث تلخي كه از سوي دشمنان با كشتن و تحريم و تهديد نظامي و اقتصادي بر ملت ايران تحميل گرديد هرچند با درد و رنج فراق شهدا همراه بود اما ثمرات مثبتي را به بركت خون‌هاي پاك شهدا به دنبال داشت كه موجب ناتواني و ذليل شدن دشمنان و استحكام و تقويت پايه‌هاي انقلاب اسلامي شد.
توليت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با گرامي داشت ايام دهه بصيرت، گفت: جرقه انقلاب به واسطه قيام 19دي و خونهاي پاك شهدا زده شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی در آستانه سالروز قيام 19دي، در دیدار خانواده‌هاي معظم شهداي انقلاب اسلامي و شهداي قيام 19دي قم گفت: استحكام انقلاب اسلامي،‌كاهش توان دشمن و اميدواري مردم به نهضت از ثمرات خونهاي پاك شهداست.

وي افزود: حوادث تلخي كه از سوي دشمنان با كشتن و تحريم و تهديد نظامي و اقتصادي بر ملت ايران تحميل گرديد هرچند با درد و رنج فراق شهدا همراه بود اما ثمرات مثبتي را به بركت خون‌هاي پاك شهدا به دنبال داشت كه موجب ناتواني و ذليل شدن دشمنان و استحكام و تقويت پايه‌هاي انقلاب اسلامي شد.

امام جمعه قم ادامه داد:‌ حوادثي كه دشمنان بر ما تحميل كردند، دو روي سكه دارد روي تلخ آن كه از دست دادن جوانان اين مرز و بوم و ظلمي كه از سوي رژيم به خانواده‌هاي اين شهدا مي‌شد و روي خير و ثمر بخش آن كه موجب پيروزي انقلاب اسلامي و به ثمر رسيدن خون‌هاي پاك شهدا بود.

وي افزود: اينهمه توطئه و بدبيني كه دردنيا عليه ايران تبليغ مي‌شود عليه هيچ كشوري صورت نگرفته است اما ايران اسلامي با ملتي با بصيرت مسير رشد و توسعه را طي كرده و دشمنان را ناتوان ساخته است.

حجت الاسلام سعیدی با گرامي داشت ايام دهه بصيرت افزود: جرقه انقلاب به واسطه قيام 19دي و خونهاي پاك شهدا زده شد و پيروزي انقلاب اسلامي و نابودي دشمنان اسلام و انقلاب اسلامي را به دنبال داشت.

وی به داستان منافقين و سخن‌هاي ناروايي كه عليه پيامبر(ص) مي‌گفتند و داستان احد اشاره كرد و افزود: در اين ماجراها اگرچه پيامبر اسلام (ص) سختي و ناراحتي را تحمل كردند اما مردم هم عصمت پيامبر (ص) و هم خطر منافقين را شناختندو اين موجب بصيرت افزايي مردم شد و درسهاي مهمي را منتقل كرد.
حجت الاسلام سعیدی: جرقه انقلاب به واسطه قيام 19دي زده شد

توليت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: دشمنان بعد از شكست نظام پهلوي اقدام به تحريك قوميت‌ها وتفرقه افكني بين نيروهاي داخلي كردند و شخصيت هاي برجسته اي چون شهيد قرني و شهيد مطهري را به شهادت رساندند و جنگ هشت ساله را تحميل نمودند، اما همه اينها با ايستادگي و شهادت طلبي و ولايت مداري ملت ايران موجب شكست دشمن و پيروزي اسلام شد.

وي اضافه كرد: امروز شاهد آن هستيم كه مراسم هاي عبادي و سياسي هرچه باشكوه تر با حضور گسترده و ميليوني مردم برگزار مي‌شود، نسلي امروز به ميدان مي‌آيد كه اوايل انقلاب را نديده است اما دلبسته انقلاب است امروز شاهد پيشرفتهاي علمي فراوان و گسترش دانش هسته‌اي هستيم اينها همه به بركت خونهاي پاك شهدا است.

حجت الاسلام سعيدي افزود: شما خانواده‌هاي معظم شهدا سهم عظيمي در اين موفقيت‌ها داريد خدا شما را با ايمان و اخلاص و تقوا و عافيت حفظ كند و ما را پاسدار جدي حريم شهيدان قرار دهد.

لازم به ذکر است، هم اكنون بيش از يكصد شهيد از دوران انقلاب اسلامي از خرداد 42 تا بهمن 57 تحت پوشش بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قم مي‌باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٠-١٣٩٢, ٠٧:٠۶

   

پر مبحث ترین ها