سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دلبري خبر داد:

بودجه سال 93 شهرداري قم فردا به شوراي اسلامی شهر تقدیم می‌شود

لايحه بودجه سه شنبه با حضور خبرنگاران و برخي از مسئولان به شوراي اسلامي شهر قم تقديم مي‌شود.
شهردار قم از پايان كار تنظيم بودجه سال 93 شهرداري قم خبر داد و گفت: لايحه بودجه سه شنبه به شوراي اسلامي شهر قم تقديم مي‌شود.

محمد دلبري در سي و هفتمين جلسه علني و رسمي شوراي اسلامي شهر قم با تبريك ايام مبارك ربيع‌الاول و همچنين نهم تا نوزدهم دي‌ماه كه هفته بصيرت نام‌گذاري شده است، گفت: انشاالله در آخرين روز از هفته بصيرت مردم ولايتمدار قم در سالروز قيامت تاريخي اين شهر براي تجديد عهد و پيمان به ديدار مقام عظماي ولايت مي‌شتابند.

وي از دبير و رئيس ستاد دهه بصيرت تقدير كرد و با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستاي ديدار مردم قم با مقام معظم رهبري اظهار داشت: در اين روز 4 هزار نفر از مردم قم به ديدار رهبر معظم انقلاب مي‌روند كه اميدواريم با همت و تلاش مجموعه مديريت شهري و دستگاه‌هاي استان همچون سنوات قبل ديداري خاطره‌انگيزي رقم بخورد.

شهردار قم در بخش ديگري از سخنان خود از پايان كار تنظيم بودجه سال 93 شهرداري خبر داد و گفت: لايحه بودجه سه شنبه با حضور خبرنگاران و برخي از مسئولان به شوراي اسلامي شهر قم تقديم مي‌شود.

وي در ادامه از مردم قم كه در ايام محرم و صفر نسبت به سياه پوش كردن سطح شهر اقدام كردند قدرداني كرد و افزود: با همكاري همه مردم از جمله كسبه و بازاريان و تلاش عوامل شهرداري، چهره شهر قم را در شأن حرم اهل بيت تبديل كرد.

وي در پايان بر لزوم برگزاري جلسات منظم با حضور اعضاي شوراي اسلامی شهر و استاندار قم به منظور رفع مسائل و مشكلات شهر با همدلي و همفكري تاكيد كرد.

لزوم حمايت از تعاوني‌ها در راستاي عمران و آباداني شهر

شهردار قم بر لزوم حمايت از تعاوني‌ها تاكيد كرد و گفت: گام نخست براي سرمايه‌گذاري در سطح شهر حمايت از تعاوني‌ها است كه اين مهم به عمران و آباداني شهر مي‌انجامد.

محمد دلبري بر ضرورت حمايت شورا از تعاوني‌هاي مسكن تاكيد كرد و ابراز داشت: گام نخست در راستاي موضوع مهم سرمايه‌گذاري كه دغدغه شورا و شهرداري است حمايت از تعاوني‌ها است.

وي با اشاره به ضرب‌المثل قطره قطره جمع گردد وانگهي دريا شود، اذعان داشت: تعاوني‌ها ظرفيت‌هاي بسيار خوبي براي سرمايه‌گذاري در سطح شهر هستند.

شهردار قم تصريح كرد: ما بايد يك بسته تشويقي براي تعاوني‌هاي مسكن، سرمايه‌گذاري و چند منظوره ايجاد كنيم كه اينها بتوانند در راستاي توانمند سازي اقتصادي شهروندان اقدام كنند.

وي با بيان اينكه اين موضوع با اصل 44 قانون اساسي همخواني دارد، خاطرنشان كرد: بايد طوري برنامه‌ريزي كنيم كه تعاوني‌ها مجددا احيا شوند.

شهردار قم افزود: مجموعه شهرداري مي‌تواند با در نظرگرفتن بسته‌هاي تشويقي، مردم را به تشكيل تعاوني‌هاي محله‌اي و منقطه‌اي تشويق و ترغيب كند تا با جمع‌آوري سرمايه‌هاي خُرد خود نسبت به آباداني محله خويش اقدام كنند.

دلبري بر لزوم تشكيل شركت‌هاي عمران و آباداني با استفاده از منابع خُرد مردم به همت شهرداري و حمايت شوراي اسلامی شهر تاكيد كرد و گفت: امروز آمار نقدينگي مردم قم در سپرده ها در بانك‌ها جزو شهرهاي اول كشور است.
وي اظهار داشت: با وجود اينكه قم در نقديندگي مردم جزو اولين‌ها در كشور است اما در مصرف جزو آخرين قرار دارد.

شهردار قم افزود: بانك‌ها نقدينگي مردم را جمع‌آوري مي‌كنند اما اين نقديندگي را در تهران و شهرهاي ديگر مصرف مي‌كنند كه لازم است تا ما از اين ظرفيت در بحث عمران و آباداني قم استفاده كنيم.

وي تصريح كرد: اگر مردم بدانند وقتي در پروژه‌اي سرمايه‌گذاري مي‌كنند به جاي 18 درصد، 40 درصد سود به دست مي‌آورند قطعا استقبال مي‌كنند و ما بايد شهرمان را با همين منابع خرد مردم قم بسازيم.

دلبري گفت: باور من اين است كه ما اگر اين جذابيت را ايجاد و اين سياست را بتوانيم پياده كنيم كه مردم قم با سرمايه‌هاي نقديندگي خود را كه از رقم قابل توجهي برخوردار است در عمران و آباداني شهر مشاركت كنند قطعا موفق‌تر از اين خواهند بود كه يك سرمايه‌گذار از شهري ديگر بياوريم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٠-١٣٩٢, ٠٧:٣٢

   

پر مبحث ترین ها