سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وسائل گرمازای مدارس قم استانداردسازی شد

با توجه به حوادث تلخی که در روستای دررودزن استان فارس و شین‌آباد از توابع شهرستان مرزی پیرانشهر روی داد، امیدواریم با استانداردسازی وسایل گرمازا دیگر این چنین حوادث تلخی در مدارس رخ ندهد.
مدیرکل نوسازی،‌ توسعه و تجهیز مدارس استان قم گفت: در 54 مدرسه یک تا 3 کلاسه در مناطق روستایی، 200 عدد بخاری تابشی نصب شده که با نصب این بخاری‌ها، تمام بخاری‌های گازی و نفتی جمع‌آوری شده است.

محسن پورگلیان با اشاره به اهمیت نصب بخاری‌های استاندارد در مدارس اظهار کرد: براساس جلسات برگزار شده با مدیرکل آموزش و پرورش و ... در خصوص استانداردسازی وسائل گرمازای مدارس اولویت‌بندی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در مدارسی که از سیستم گرمایشی نفتی کاربراتوردار استفاده می‌کنند علاوه بر اینکه تهیه نفت برای این مدارس دشوار است، خطر آتش‌سوزی نیز جان دانش‌آموزان را تهدید می‌کند.

مدیرکل نوسازی،‌ توسعه و تجهیز مدارس استان قم با اشاره به ویژگی‌های وسائل گرمازای استاندارد گفت: هر وسیله درون‌سوز مانند بخاری باید دارای دودکش مناسب، لوله رابط مجزا و مستقل باشد و در دودکش‌های آن باید از پیچ و خم‌های زیاد و استفاده از زانویی پرهیز شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به حوادث تلخی که در روستای دررودزن استان فارس و شین‌آباد از توابع شهرستان مرزی پیرانشهر روی داد، امیدواریم با استانداردسازی وسایل گرمازا دیگر این چنین حوادث تلخی در مدارس رخ ندهد.

پورگلیان با اشاره به استانداردسازی وسایل گرمازا گفت: در 54 مدرسه یک تا سه کلاسه در مناطق روستایی 200 عدد بخاری تابشی نصب شده که با نصب این بخاری‌ها، تمام بخاری‌های گازی و نفتی جمع‌آوری شده است.

وی خاطرنشان کرد: هزینه نصب هر بخاری در حدود 500 هزار تومان بوده که در مجموع 100 میلیون تومان برای نصب این بخاری‌ها هزینه شده است.

مدیرکل نوسازی،‌ توسعه و تجهیز مدارس استان قم با اشاره به هدف از نصب بخاری‌های استاندارد گفت: هدف این طرح ایمن‌سازی سیستم‌های گرمایشی مدارس است که البته در سراسر کشور اجرا شده است.

وی با بیان اینکه در تمام مدارس یک تا سه کلاسه استان قم بخاری تابشی نصب شده است، گفت: در مدارس سه کلاسه و بیشتر پکیج حرارتی یا سیستم حرارت مرکزی نصب می‌شود که با برگزاری مناقصات، پیمانکار آن مشخص شده است.

پورگلیان یادآور شد: بر همین اساس به زودی مدارسی که بیش از سه کلاس دارند و سیستم گرمایشی آن‌ها مناسب نیست بهینه و مناسب‌سازی می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-١٠-١٣٩٢, ٠٠:١۶

   

پر مبحث ترین ها