سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت الاسلام علی بنایی:

تاکید رهبر انقلاب در سال جهاد اقتصادی، حل مشکلات مردم است

مردم و قوای سه گانه، به ملزوماتی که باید در باره تحقق الگوی جهاد اقتصادی رعایت شود، توجه کامل داشته باشند تا به آنچه در نظر معظم له در باره این نامگذاری بوده است و اجرایی شدن آن، بیشتر و بیشتر نزدیک شویم.

عوض کمیسیون برنامه، بودجه و محسبات مجلس بر تقویت روحیه جهادی در مردم و مسئولان تأکید کرد و گفت: توفیق در برنامه پنج ساله کشور و سند چشم انداز در گرو اجرای صحیح الگوی جهاد اقتصادی است.

"علی بنایی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در تبیین ابعاد نامگذاری سال ۱۳۹۰ به عنوان سال جهاد اقتصادی، در پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب افزود: مقام معظم رهبری با توجه به تأکیدی که بر مسائل اقتصادی کشور و همچنین حل مشکلات اقتصادی مردم داشتند، امسال را سال جهاد اقتصادی نامگذاری کردند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی مردم و مسئولان می‌توانند روحیه جهادی را در خود تقویت کنند و به اهداف جهاد اقتصادی مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری دست پیدا کنند که همگی به شرایط روز توجه داشته و بدانند راه برون رفت از مشکلات و توفیق در برنامه پنج ساله کشور و سند چشم انداز، اجرای صحیح و درست این موضوع است.

مردم، مسئولان و قوای سه گانه به ملزومات جهاد اقتصادی توجه کنند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد: مردم و قوای سه گانه، به ملزوماتی که باید در باره تحقق الگوی جهاد اقتصادی رعایت شود، توجه کامل داشته باشند تا به آنچه در نظر معظم له در باره این نامگذاری بوده است و اجرایی شدن آن، بیشتر و بیشتر نزدیک شویم.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان این که تفاوت اصلی سال همت مضاعف و کار مضاعف با سال جهاد اقتصادی، بحث ارائه شاخص است، تصریح کرد: در سال جهاد اقتصادی، باید در پایان برنامه پنج ساله، به  هشت درصد رشد اقتصادی برسیم و لازمه دست یافتن به این درصد از رشد، کنار گذاشتن راحت طلبی و همکاری، همت، جهد و کار است.

توجه مجلس به آثار جهاد اقتصادی در تصویب بودجه سال ۹۰

بنایی گفت: در بحث درآمد‌ها و مصارف ادارات و مؤسسه‌ها هم این شاخص قابل محاسبه و برنامه ریزی است و در بررسی و تصویب بودجه سال ۹۰ نیز، مجلس به آثار این جهاد اقتصادی توجه فراوانی کرده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محسبات مجلس یادآور شد: در بودجه سال ۹۰ درآمد‌ها و هزینه‌ها کاملا باید مشخص باشد و یک تعادل معقول برای تخصیص بهینه منابع به مصارف صورت بگیرد و بسترسازی‌های فرهنگی لازم برای دستیابی به این هدف و همچنین، به ایجاد همدلی و درک مشترک، میان مردم، مسئولان و سه قوه، توجه شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠١-١٣٩٠, ١۵:٣٩

   

پر مبحث ترین ها