سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم: مردم قم در 19 دیماه 56 اسطوره كتاب انقلاب شدند

فرياد پرخروش و هم آهنگ مردم ولايت مدار و بابصيرت قم در روز 19 دي ماه سال 1356 خواب دژخيمان رژيم دست پرورده و خائن پهلوي را برآشفت و اين غيورمردان با سرخي خون خود و آبياري درخت اسلام زمينه ساز حماسه‌اي تاريخي و ماندگار شدند كه تا ابد همچون برگ زريني بر تارك انقلاب اسلامي مي‌درخشد.
استاندار قم با صدور پیامی، ضمن گرامیداشت سالروز قیام خونین مردم قم، یوم الله 19 دیماه را یادآور روزی عنوان کرد که مردم قم اسطوره كتاب انقلاب شدند.

پيام حجت الاسلام والمسلمین صالحی منش که به مناسبت يوم الله 19 دي صادر شده بدین شرح است:

يوم الله 19 دي نقطه آغاز مبارزه همه جانبه عليه رژيم ستمگر و مستبد طاغوت و يادآور روزي است كه مردم ظلم ستيز قم با رهبري پيشوا و مقتداي خود امام خميني(ره) و هم پيوستگي زايدالوصف با روحانيت معظم در امر دفاع از اسلام به مقابله با سرنيزه عمال بي حيثيت اجانب پرداختند و اسطوره كتاب انقلاب شدند.

فرياد پرخروش و هم آهنگ مردم ولايت مدار و بابصيرت قم در روز 19 دي ماه سال 1356 خواب دژخيمان رژيم دست پرورده و خائن پهلوي را برآشفت و اين غيورمردان با سرخي خون خود و آبياري درخت اسلام زمينه ساز حماسه‌اي تاريخي و ماندگار شدند كه تا ابد همچون برگ زريني بر تارك انقلاب اسلامي مي‌درخشد.

ميوه پربار انقلاب سال 1357 استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي بود كه موجب الگو شدن حركت عظيم مردمي با اتكاء به حبل المتين الهي و رهبري مرجع شيعيان جهان شده و موجبات بيداري اسلامي در سطح منطقه و جهان را مهيا نموده است.

امروز با گذشت بيش از 3 دهه از اين حركت عظيم و رويش جوانه هاي ايثار و از خودگذشتگي، مردم ولايت مدار قم همچنان در صيانت از ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و آرمان‌هاي ناب امام خميني (ره) و نائب بر حقش رهبر معظم انقلاب حضرت آيت الله العظمي خامنه اي لبيك مي‌گويند و با مشت پولادين خود دهان مستبدان و زورگويان استكبار جهاني را نشانه مي‌روند.

قيام ۱۹ دي، نماد وفاداري مردم به رهبر و مرجع ديني خود بود

شهرداري قم نیز به مناسبت فرا رسيدن ۱۹ دي، سالروز قيام خونين مردم قم عليه رژيم ستم شاهي اطلاعيه‌اي صادر كرد.

در اين اطلاعيه آمده است: يوم الله ۱۹ دي ۱۳۵۶ نقطه عطفي براي نفي سلطه طاغوت و حاكميت ارزشها و معيارهاي انساني و اسلامي در عرصه حركت هاي حقجوي امت اسلام به رهبري امام امت، حضرت امام خميني(ره) و روحانيت اصيل و متعهد به شمار مي رود .

نوزده دي ماه، آغاز درخشش دوباره نهضت اسلامي و در واقع بهار جنبش اسلامي ملت ايران است. اين روز ، نقطه آغازين فروپاشي كاخ استبداد و درهم پيچيده شدن نظام شاهنشاهي است. نوزده دي ماه، هم اعلام حمايت از مقام روحانيت و مرجعيت ، و هم پاسخي كوبنده به تمام ياوه گوياني است كه براي هجوم به اسلام و ارزش هاي اسلامي، به نماد آن، يعني روحانيت حمله مي كنند.

قيام نوزده دي، سرانجام مقابله با اسلام را به نمايش گذاشت. حركت خود جوش و منبعث از ايمان و اعتقاد مردم غيرتمند قم در ۱۹ دي ماه فرازهاي سرنوشت ساز انقلاب اسلامي محسوب مي شود كه توانست قدرت ايمان به اسلام را به نمايش بگذارد.

اين روز عظيم جرقه اي بود بر انبار خشم مردم تا همه بافته هاي چندين ساله طاغوت و اعوان و انصارش را درشعله هاي خشم خود فرو برد.

اين قيام شكوهمند به دنيا ثابت كرد، علي رغم تمامي فعاليتهاي تبليغاتي و ضد فرهنگي سردمداران استكبار جهاني در جهت حذف دين از عرصه هاي اجتماعي و حذف نهاد مرجعيت شيعه، ملت مسلمان ايران، بر عهدي كه با خداي خود و امام عصر (عج) بسته اند پايبند و وفادارند و اين وفاداري را در حمايت از مرجع و مقتداي خويش كه مورد ظلم و اهانت نظام شاهنشاهي واقع شده بود نشان دادند. اين قيام را بايد نقطه عطفي در تاريخ نهضت اسلامي دانست چرا كه پس از آن امواج انقلاب اسلامي شدت گرفت و با چهلم هاي پي در پي مردم نقاط مختلف ايران دامنه انقلاب فراگير شد و در نهايت به سرنگوني رژيم پهلوي انجاميد.

شهرداري قم ضمن گراميداشت يوم‌الله ۱۹ دي و تجديد پيمان با آرمان‌هاي رهبر كبير انقلاب و تجديد بيعت با مقام عظماي ولايت و گراميداشت ياد و خاطره شهداي گرانقدر ۱۹ دي سال ۵۶، مردم شريف شهر قم را به برگزاري هرچه باشكوه‌تر مراسم ۱۹ دي دعوت مي‌كند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩٢, ٢٠:١٨

   

پر مبحث ترین ها