سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نهمین دوره نمایشگاه کتاب در قم افتتاح شد

در این نمایشگاه کتب با تخفیف 40 درصد به بازدیدکنندگان عرضه می شود که 20 درصد از سوی ارشاد و 20 درصد دیگر آن از سوی ناشران می‌باشد.
نهمین دوره نمایشگاه کتاب در قم با حضور آیت الله سبحانی در مجتمع ناشران افتتاح شد.

نهمین دوره نمایشگاه کتاب در استان قم غروب شنبه در شب میلاد پیامبر اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) با حضور آیت الله العظمی سبحانی، معاون وزیر ارشاد در امور روحانیت، رئیس دفتر علی لاریجانی، استاندار و شهردار قم و جمعی از مدیران ادارات استان در مجتمع ناشران افتتاح شد.

در این نمایشگاه انواع کتب کودک و نوجوان، حوزوی، دانشجویی، پزشکی، حقوق، کمک آموزشی و هنری وجود داشته و با تخفیف 40 درصد به بازدیدکنندگان عرضه می شود.

این نمایشگاه از 29 دی تا پنجم بهمن ماه صبح ها از ساعت 9 تا 21 و عصرها از ساعت 16 تا 21 آماده بازدید علاقه مندان است.

مدیر عامل تعاونی ناشران استان قم طی سخنانی در این مراسم ابراز کرد: با افتتاح نمایشگاه کتاب در مجتمع ناشران گام هایی در جهت اشاعه میراث مکتوب ایران اسلامی و گسترش فرهنگ ناب تشیع برداشته می شود.

سید محمود حسینی ادامه داد: این نمایشگاه در 15 هزار متر مربع و در پنج طبقه واقع شده و بیش از 300 ناشر و 46 هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه وجود دارد.

با آسیب های کتاب سازی مقابله شود

همچنین در این مراسم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به آسیب های کتاب سازی اظهار کرد: طی سال های اخیر آسیب کتاب سازی به خصوص در حوزه علوم اسلامی و علوم انسانی زیاد شده و امید است ارشاد با این آسیب مقابله کرده و کتاب ها کارشناسی شده به دست مردم برسد.

سید مرتضی اسماعیلی طبا عنوان کرد: میزان سرانه مطالعه کتاب یکی از شاخصه های مهم در ارزیابی توسعه یافتگی هر جامعه است و در شان نظامی اسلامی نیست این سرانه در کشور و استان قم پایین باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان این که باید همه دستگاه‌های فرهنگی تلاش کنند که سرانه کتاب در کشور ارتقا یابد، ابراز کرد: در این زمینه مولفان و ناشران با انتخاب موضوع مورد نیاز جامعه و کمک‌ها و حمایت‌های دولت با اختصاص یارانه کتاب در افزایش سرانه کتاب تاثیر دارد.

وی با بیان این که فضای این نمایشگاه و همچنین تعداد ناشران نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش یافته عنوان کرد: طی طرحی که عنوان کرده ایم برآن هستیم تا نمایشگاه دائمی کتاب در بلوار پیامبر اعظم(ص) دایر کنیم تا زائران حرم کریمه اهل بیت(ع) و مسجد مقدس جمکران از آن بهره گیری داشته باشند.
نهمین دوره نمایشگاه کتاب در قم افتتاح شد

برگزاری نمایشگاه کتب دینی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم همچنین از برگزاری نمایشگاه کتب دینی در اواخر بهمن‌ماه در استان قم خبر داد.

لزوم تلاش همه دستگاه های فرهنگی در افزایش سرانه کتاب

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به اعطای یارانه کتاب از سوی استاندار قم ابراز داشت: باید با تلاش همه دستگاه های دولتی و خصوصی در افزایش سرانه کتاب تلاش شود.

وی با اشاره به حدیثی عنوان کرد: روزگار سختی بر مردم خواهد گذشت که فقط با خواندن کتاب آرام خواهد گرفت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم عنوان کرد: در این نمایشگاه کتاب، کتب با موضوع های متنوعی از ناشران استانی و ملی وجود دارد و مورد استفاده همه اقشار جامعه می‌باشد.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه کتب با تخفیف 40 درصد به بازدیدکنندگان عرضه می شود که 20 درصد از سوی ارشاد و 20 درصد دیگر آن از سوی ناشران می‌باشد.

اسماعیلی طبا تصریح کرد: این نمایشگاه 43 هزار و 560 عنوان کتاب در حوزه مختلف کودک و نوجوان، کتب کمک آموزشی، حقوقی، پزشکی، دانشگاهی و هنری طی که سه سال گذشته منتشر شده اند، عرضه می شود.

در این مراسم از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، سید مرتضی اسماعیلی طبا تقدیر شد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-١٠-١٣٩٢, ٠٧:۴٨

   

پر مبحث ترین ها