سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم:

باید از ایجاد فضای سیاسی نامطلوب در قم جلوگیری شود

چگونگی انتصاب‌ها و مسئولیت‌ها در معاونت سیاسی و در کل استان از مهم ترین مسئله‌ای است که در قانون اساسی به آن تاکید شده و در ایجاد نهادهای سیاسی که پایه تشکل جامعه است تصدی صالحان و شایسته سالاری اصلی است که با نظرات استانی سازگار بوده و مورد اتفاق تمامی فرهنگ‌ها و مکتب‌های بشری است.
استاندار قم با بیان اینکه باید از ایجاد فضای سیاسی نامطلوب در قم جلوگیری شود، گفت: وظیفه مهم حجت الاسلام بنایی در معاونت سیاسی و امنیتی استانداری قم، تامین امنیت جسمی و روانی مردم در استان و پس از آن برخورد مدبرانه امنیتی، مبنی بر عقلانیت با احزاب و جریان‌های سیاسی در این استان است.

حجت الاسلام محمدصادق صالحی منش قبل از ظهر دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه معاون سیاسی امنیتی استانداری قم که با حضور مدیران دستگاه اجرایی استان در تالار معصومیه استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: وظیفه مهم حجت الاسلام بنایی تامین امنیت جسمی و روانی مردم در استان قم است و پس از آن آسیب شناسی و جریان شناسی و برخورد مدبرانه امنیتی، مبنی بر عقلانیت با احزاب و جریان های سیاسی در این استان است.

وی ادامه داد: در این خصوص لازم است منویات مقام معظم رهبری و خط مشی دولت تدبیر و امید یعنی داشتن رویکرد اعتدال با دقت مورد نظر قرار گیرد و باید امنیت به گونه‌ای مدیریت شود که از ایجاد فضای سیاسی نامطلبوب جلوگیری شده و به قانون عمل تا در فضای محبت آمیز و مصون از چالش‌ها فعالیت صورت گیرد.

استاندار قم اضافه کرد: مسئولان امنیتی و فرماندها‏ن، سپاه پاسداران‏، نیروی انتظامی و اداره اطلاعات ایشان را در این مسیر یاری کنند.

حجت الاسلام صالحی منش تصریح کرد: وظایف گسترده‌ای در قانون برای معاون سیاسی امنیتی استانداری ذکر شده و به ایشان ابلاغ خواهیم کرد.

وی ابراز کرد: چگونگی انتصاب‌ها و مسئولیت‌ها در معاونت سیاسی و در کل استان از مهم ترین مسئله‌ای است که در قانون اساسی به آن تاکید شده و در ایجاد نهادهای سیاسی که پایه تشکل جامعه است تصدی صالحان و شایسته سالاری اصلی است که با نظرات استانی سازگار بوده و مورد اتفاق تمامی فرهنگ‌ها و مکتب‌های بشری است.

استاندار قم عنوان کرد: فرد انتخاب شده افزون بر برخورداری از تخصص در انجام مسئولیت از مقررات نیز باید پیروی کند و این اصل به ویژه در مسئولیت‌های مهم اهمیت و جایگاه بالایی دارد.

وی با اشاره به توصیه امام علی(ع) به مالک اشتر عنوان کرد: امام علی(ع) می‌فرماید که در امور کارگزاران افراد آزموده را به کار بگیر و میل و گرایش شخصی را در انتخاب افراد نداشته باش و افراد با تجربه و پاک تر نزد خدا را انتخاب کن.

حجت الاسلام صالحی منش بیان کرد: باید هر مسئولی که تایید و یا رد می‌شود برای رضای خدا باشد و با توجه به ویژگی‌های اخلاقی حجت الاسلام بنایی همین نیز اتفاق خواهد افتاد.

مدیران و مسئولان با معاونت سیاسی استانداری همکاری کنند

وی با اشاره به جایگاه معاونت سیاسی استانداری بیان کرد: لازم است مدیران دستگاه‌ها با حجت الاسلام بنایی همکاری و همدلی دلسوز داشته باشند و یکدیگر را در این ماموریت خطیر یاری کنند.

استاندار قم یادآور شد: حجت الاسلام بنایی دارای ویژگی‌های شخصیتی هستند که با ملاک‌های اینجانب و شایسته سالاری بر اساس مبانی اسلام و منویات مقام معظم رهبری و دیدگاه‌های رئیس جمهور و قانون اساسی مطابقت دارد.

وی افزود: حجت الاسلام بنایی، روحانی فاضل و فرهیخته و استاد حوزه و دانشگاه می‌باشند و در دو دوره نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بوده و مشاور رئیس قوه قضائیه و رئیس موسسه آموزش عالی طلوع مهر و نماینده طلاب قم در حوزه علمیه می‌باشد و سوابق ایشان در مسئولیت‌های فرهنگی و اجتماعی خصوصیات رفتاری او را ثابت می‌کند.

وی در پایان عنوان کرد: از زحمات حجت الاسلام عرب انصاری تشکر و قدردانی کرده و همان طور که خودشان نیز بیان کردند خدای تبارک و تعالی ایشان را به اوج رسانده و در استانداری قم وی را به انتصاب مشاور و بازرس ویژه منصوب می‌کنم و از خداوند در سمت جدید ایشان توفیق را خواهانم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١٠-١٣٩٢, ١۵:٠۴

   

پر مبحث ترین ها