سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صالحي منش: قم بايد به قطب علم و فناوري تبديل شود

بروز شده : ۴-١١-١٣٩٢, ١٣:٢٨    نسخه چاپی    
وی با بيان اينكه جاده قم -گرمسار شرق و جنوب كشور را به شمال و شمال شرق متصل مي‌كند، گفت: اين جاده داراي ظرفيت‌هاي ويژه سرمايه گذاري است و با همكاري بخش خصوصي و جذب سرمايه مي‌توانيم گام هاي بلندي در توسعه آن برداشته و زمينه عمران و آباداني همه جانبه استان قم را فراهم كنيم.
استاندار قم با بیان اينكه قم بايد به قطب علم و فناوري تبديل شود، بر اجراي منويات مقام معظم رهبري درباره شركت‌هاي دانش بنيان تأكيد كرد.

حجت الاسلام والمسلمين محمد صادق صالحي منش در دیدار مسئولان پارك علم و فناوري گفت: بايد دغدغه هاي مقام معظم رهبري درباره شركت هاي دانش بنيان و نخبگان را جدي بگيريم.

وی با اشاره به اينكه قم بايد به قطب علم و فناوري تبديل شود، گفت: استانداري به عنوان نماينده عالي دولت منويات مقام معظم رهبري را سرلوحه كارهاي خود قرار داده است.

استاندار قم با اعلام اينكه بايد توجه ويژه مديران به پارك علم و فناوري معطوف باشد، اظهار داشت سرمايه گذاري در راستاي علم و فناوري وظيفه همه مسئولين است و امورات پارك علم و فناوري بايد در اولويت قرار گيرد.

در بخش ديگري از اين نشست، رئيس پارك علم و فناوري قم با بيان اينكه تاكنون 190 ايده و طرح به اين مجموعه معرفي شده است گفت: طي ارزيابي هاي صورت گرفته طرح هايي كه قابليت تجاري سازي و تبديل شدن به محصول را دارند، پذيرش و حمايت شده اند.

سيد هاشم عارف با اشاره به اينكه بنا داريم از هسته هاي مستقر در پارك حمايت كنيم گفت: اميدواريم در سال جديد از برخي از هسته هاي فناوري تا 40 ميليون تومان حمايت كنيم. ضمن اينكه از ظرفيت هاي بانكي نيز بايد استفاده شود.

قصور در جذب سرمايه گذاري بخش خصوصي از مجموعه اداري پذيرفتني نيست

استاندار قم در جلسه ستاد سرمايه گذاري استان قم بر ظرفيت هاي ويژه جاده قم -گرمسار تاكيد کرد وگفت: قصور در جذب سرمايه گذاري بخش خصوصي از مجموعه اداري پذيرفتني نيست.

حجت الاسلام محمد صادق صالحي منش در جلسه ستاد سرمايه گذاري استان قم كه با حضور چند تن از سرمايه گذاران استان قم برگزار شد جاده قم -گرمسار را شاهراه اصلي قم عنوان كرد.

وی با بيان اينكه جاده قم -گرمسار شرق و جنوب كشور را به شمال و شمال شرق متصل مي‌كند، گفت: اين جاده داراي ظرفيت‌هاي ويژه سرمايه گذاري است و با همكاري بخش خصوصي و جذب سرمايه مي‌توانيم گام هاي بلندي در توسعه آن برداشته و زمينه عمران و آباداني همه جانبه استان قم را فراهم كنيم.

استاندار قم همچنين احداث بزرگترين پارك جنگلي استان قم با عنوان بوستان ثامن الائمه در زميني به مساحت 400 هكتار و فضاي سبز به مساحت 298 هكتار در شمال شرق قم و در كيلومتر 3 جاده قم - گرمسار را يكي ديگر از پروژه‌هاي مهم در حال اجرا در اين جاده عنوان و ابراز اميدواري كرد با تخصيص اعتبارات اين پروژه هر چه زودتر به بهره برداري برسد.

پارك جنگلي ثامن الائمه يكي از مصوبات سفر پربركت مقام معظم رهبري به استان قم است.

مكانيزه کردن روندهاي خدمت رساني در ثبت اسناد بايد در اولويت باشد

استاندار قم در ديدار گائيني مدير كل ثبت اسناد استان با ايشان بر روان سازي در انجام امور مردم تأكيد كرد.

حجت الاسلام صالحي منش با اشاره به وجود زيرساختهاي لازم، مكانيزه كردن مراحل مختلف ثبت اسناد مالكيت و معاملات را بسيار مهم و از راهكارهاي كاهش اتلاف وقت شهروندان عنوان كرد و افزود: مي‌بايستي ارتباط دوطرفه الكترونيكي بين اداره ثبت اسناد با دادگستري‌ها و دفاتر ثبت اسناد ايجاد شود.

استاندار قم گفت: آنچه از دوران مسئوليت خود به يادگار خواهيم گذاشت عملکرد مثبت و خدمت به مردم است و باید تلاش کنید تا با تكريم ارباب رجوع و ارتقاء سلامت اداری زمينه رضایتمندی ايشان را فراهم آورید.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١١-١٣٩٢, ١٣:٢٨

   

پر مبحث ترین ها