سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نخستین بوستان سلامت کشور در قم افتتاح شد

این بوستان با هدف آشنایی شهروندان با مسائل سلامتی راه اندازی شده و از غرفه‌های مختلفی شامل پیشگیری از بیماری‌ها،مدارس، دهان و دندان، سلامت روان و پیشگیری از اعتیاد، سلامت خانواده، ارتباطات و آموزش سلامت و... تشکیل شده است.
همزمان با هفته سلامت و در مراسمی با حضور استاندار قم و جمعی از مسؤلان استان، نخستین بوستان سلامت کشور در قم مورد بهره برداری قرار گرفت.

بوستان سلامت قم به عنوان نخستین بوستان سلامت کشوی در 5 هزار متر مربع و در یکی از محلات محروم قم دایر شده و به صورت دائمی فعالیت خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، این بوستان با هدف آشنایی شهروندان با مسائل سلامتی راه اندازی شده و از غرفه‌های مختلفی شامل پیشگیری از بیماری‌ها،مدارس، دهان و دندان، سلامت روان و پیشگیری از اعتیاد، سلامت خانواده، ارتباطات و آموزش سلامت و... تشکیل شده است.

لزوم توجه به پیشگیری و آموزش عمومی در حوزه سلامت

استاندار قم همچنین صبح شنبه همزمان با هفته سلامت و در مراسم نواختن زنگ سلامت که در هنرستان حضرت ثامن الائمه قم برگزار شد،  طی سخنانی با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب ، روز پرستار و هفته سلامت اظهار داشت: مقوله سلامت و تندرستی از جمله موضوعاتی است که در دین مبین اسلام مورد توجه ویژه قرار گرفته و در آیات و روایات متعدد، اهمیت سلامت و لزوم توجه به بهداشت در ابعاد گوناگون فردی و اجتماعی تاکید شده است.

حجت الاسلام محمد حسین موسی‌پور با اشاره به این سخن پیامبر اکرم‌(ص) که سلامتی و عمر از جمله نعمت‌هایی هستند که مردم قدر آن را کمتر می‌دانند، خاطرنشان کرد: باید قدر نعمت تندرستی و سلامتی را پیش از ابتلاء به بیماری و از دست دادن نعمت سلامتی دانست.

وی با اشاره به نقش آموزش و پیشگیری در حوزه سلامت تصریح کرد: رویکرد و راهبرد برنامه ها و سیاست های این حوزه باید مبتنی بر پیشگیری و آموزش باشد.

استاندار قم با تأکید بر لزوم مشارکت جدی مردم و دستگاه‌ها در پیشبرد اهداف و سیاست‌های حوزه سلامت افزود: مقوله سلامت یک مساله فرابخشی بوده و می‌بایست همه مردم و دستگاه‌ها به ویژه رسانه‌های ارتباط جمعی اهتمام جدی و لازم را  درخصوص اطلاع رسانی، آموزش و ترویج ضرورت‌های بهداشت و درمان و فرهنگ سازی در این زمینه داشته باشند.

لازم به توضیح است در حاشیه این مراسم از فعالان و حامیان عرصه سلامت استان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠١-١٣٩٠, ٢٢:٠۴

   

پر مبحث ترین ها