سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان هواشناسی کشور:

مرکز تحقیقات کاربردی هواشناسی در قم احداث می‌شود

بروز شده : ٨-١١-١٣٩٢, ١٧:۴۶    نسخه چاپی    
باید فرهنگ بهره گیری از پیش بینی‌های هواشناسی در بین سازمان‌ها و نهاده نهادینه شود تا بتوانند از پیش بینی این سازمان که تاثیرات فراوانی نیز بر روی عملکرد و فعالیت ارگان های مختلف دارد استفاده شود.
رئیس سازمان هواشناسی کشور از احداث مرکز تحقیقات کاربردی هواشناسی در قم خبر داد.

داوود پرهیزکار در گفتگو با خبرنگار ما، با اشاره به ضرورت احداث مرکز تحقیقات کاربردی هواشناسی در قم گفت:‌ مرکز تحقیقات کاربردی هواشناسی در قم با هزینه سه میلیارد تومان احداث می‌شود.

وی در ادامه با توجه به جایگاه ویژه قم در عبور و مرور و حجم زیاد زائر به این شهر ادامه داد: قم یا توجه به چنین جایگاه نیازمند مرکز تحقیقات کاربردی هواشناسی است تا بتواند به خوبی پیش بینی‌های هواشناسی را تجریه و تحلیل کند.

فرهنگ بهره گیری از پیش بینی‌های هواشناسی نهادینه شود

رئیس سازمان هواشناسی کشور در ادامه به ضرورت شناخت جایگاه هواشناسی تاکید کرد و بیان داشت:‌ باید فرهنگ بهره گیری از پیش بینی‌های هواشناسی در بین سازمان‌ها و نهاده نهادینه شود تا بتوانند از پیش بینی این سازمان که تاثیرات فراوانی نیز بر روی عملکرد و فعالیت ارگان های مختلف دارد استفاده شود.

وی معرفی توانائی‌های سازمان هواشناسی و شناساندن پیش بینی‌های هواشناسی در عملکرد نهادها را از جمله برنامه‌های این سازمان در سال آینده عنوان کرد.

پرهیزکار به نقش پیش بینی هواشناسی در کلیه امور اشاره و گفت:‌ امروز استفاده از توانایی‌های بخش هواشناسی در کشورهای مختلف دنیا بخصوص تولید مواد غذایی بسیار چشمگیر است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-١١-١٣٩٢, ١٧:۴۶

   

پر مبحث ترین ها