سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صالحی منش: قم باید به الگوی بهداشتی و درمانی كشور تبدیل شود

بروز شده : ٩-١١-١٣٩٢, ٢٣:۴٨    نسخه چاپی    
بهداشت عمومي و سلامت شهروندان قمي پيش نياز همه فعاليت‌ها است و مي بايستي به اين حوزه نگاه ويژه‌اي داشته باشيم.
استاندار قم با بیان اینکه قم بايد به الگوي بهداشتي و درماني كشور تبديل شود، تأکید کرد: زيرساخت‌هاي پزشكي استان باید بر اساس نیاز شهروندان ايجاد شوند.

حجت الاسلام والمسلمين محمد صادق صالحي منش در ديدار دكتر ايراني‌خواه سرپرست دانشگاه علوم پزشكي قم بر ايجاد زيرساخت‌هاي پزشكي استان بر اساس نیاز شهروندان تاكيد كرد.

وی ضمن قدر داني از زحمات صورت گرفته در ارتقاء وضعيت سلامت مردم شريف استان، ساماندهي بيش از پيش در بخش بهداشت و درمان استان قم را خواستار شد.

استاندار قم با بيان اينكه دولت تدبير و اميد به حوزه سلامت نگاه ويژه‌اي دارد گفت: خوشبختانه وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي انساني مجرب، متعهد و دلسوز است و با وجود ايشان گام‌هاي موثري در امر رفع مشكلات بهداشت و درمان كشور برداشته خواهد شد.

وي با بيان اينكه مردم انقلابي استان قم هميشه و در همه امور يار و ياور نظام بوده‌اند گفت: باید مردم در راس کار باشند و شهر مقدس قم بايد به الگوي بهداشتي ودرماني كشور تبديل شود.

حجت الاسلام صالحي منش با تاكيد بر ضرورت بهره برداري از پروژه هاي عمراني مرتبط با حوزه سلامت به ويژه در بخش‌ها و روستاهاي استان گفت: بهداشت عمومي و سلامت شهروندان قمي پيش نياز همه فعاليت‌ها است و مي بايستي به اين حوزه نگاه ويژه‌اي داشته باشيم.

استاندار قم گفت: با وجود واقع شدن استان قم در مركز كشور و محور مواصلاتي 17 استان، زيرساخت‌هاي پزشكي مي‌بايستي نه تنها نيازهاي پزشكي استان، بلكه نياز استان‌هاي همجوار را نيز تأمين نمايد.

حجت الاسلام صالحي منش در پايان با اشاره به برخورداري استان قم از پزشكان متخصص و باتجربه، خواستار بهره گيری از توان بالاي ايشان در بخش آموزش حوزه سلامت شد.

دكتر ايراني‌خواه سرپرست دانشگاه علوم پزشكي استان قم نيز با ارائه گزارشي از برنامه‌ها و اقدامات انجام شده، آمادگي اين مجموعه را در جهت ارتقاء سلامت شهروندان بر اساس چشم اندازهاي استان و دستورات استاندار قم اعلام نمود.

قم مستعد جذب سرمايه گذاران داخلي و خارجي است

استاندار قم در ديدار رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با تاكيد بر روانسازي در امور سرمايه گذاران استان گفت: كاهش بروكراسي‌ها و تلاش در مكانيزاسيون امور اداري قطعا استقبال سرمايه گذاران را به همراه خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمين صالحي منش با اشاره به موقعيت ژئوپولوتيكي استان قم، قرارگرفتن در مركز ثقل 17 استان كشور و برخورداري از منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان گفت: با برنامه ريزي صحيح مي‌توانيم به قطب اقتصادي كشور تبديل شويم.

وي با قرائت آيه‌اي از قرآن مجيد در ارتباط با سخاوت خداوند متعال در قرار دادن نعمات، سرزمين قم را از لحاظ معادن زيرزميني بسيار غني دانست وگفت: قم مستعد جذب سرمايه گذاران داخلي و خارجي است وهمه بايد در سال حماسه اقتصادي تلاش مضاعف داشته باشند.

حجت الاسلام صالحي منش افزود: وجود سنگ هاي زينتي، منگنز، نمك و بسياري از معادن گرانبهاي ديگر نه تنها نياز استان و كشور را تامين مي‌كند، بلكه مورد استفاده كشورهاي ديگر نيز مي باشد.

استاندار قم با اشاره به نقش تعيين كننده تكنولوژي در پيشرفت كشورهاي توسعه يافته گفت: با بهره گيري از تكنولوژي هاي روز دنيا، علاوه بر افزايش حجم استخراج از معادن مي‌توانيم كيفيت محصولات استخراج شده را نيز ارتقاء دهيم.

وي در پايان با اشاره به نجابت و بردباري مردم شريف ميهن اسلامي در تحمل دشواري‌‌هاي ناشي از تحريم‌هاي خصمانه دشمنان نظام مقدس اسلامي، تلاش مسئولان در فراهم نمودن اجناس باكيفيت بالا و قيمت مناسب براي شب عيد مردم را خواستار شد.

یونس عالي پور، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم نيز در اين ديدار گزارشي از فعاليت‌هاي انجام شده در جذب سرمايه گذاران، ارتقاي تجارت خارجي، افزايش واحدهاي مرتبط با بخش معدن و تنظيم بازار ارائه نمود.

كمربند سبز استان قم بر اساس شرايط اقليمي باشد

استاندار قم همچنین در ديدار دكتر محمود علي ركني، مديركل محيط زيست استان قم كه همزمان با هفته هواي پاك صورت گرفت، سازمان محيط زيست را نيازمند پشتيباني و نگاه ويژه مسئولين استان دانست.

حجت الاسلام والمسلمين محمد صادق صالحي منش با اشاره به تصدي رياست سازمان حفاظت محيط زيست توسط خانم دكتر ابتكار گفت: ايشان در دوره كاري خود بسيار موفق عمل نمود وكارنامه درخشاني داشتند.

وی افزود: دكتر ابتكار امروز نيز با تصدي مجدد معاونت رياست جمهوری و رياست سازمان حفاظت محیط زیست، با تلاش دوچندان در جهت رفع مشكلات زيست محيطي به وجود آمده گام خواهد برداشت.

استاندار قم با اشاره به نياز استان قم مبني بر افزايش فضاي سبز و ايجاد كمربند سبز استان قم جهت تلطيف، تعديل و پالايش هوا گفت: مي‌بايستي از كشورهاي موفق با آب و هواي مشابه قم الگو گرفته و با توجه به اقليم خاص اين استان در امر ايجاد فضاي سبز اقدام نماييم.

حجت الاسلام صالحي منش، وجود واحدهاي صنعتي آلاينده در حواشي و ورودي‌هاي شهر قم گفت: مي‌بايستي نسبت به كاهش آلايندگي، ساماندهي و تغيير مكان اين واحدها اقدام لازم صورت پذيرد.

استاندار قم گفت: استفاده از تكنولوژي هاي روز دنيا كه از استانداردهاي سازمان جهاني محيط زيست برخوردارند در دستيابي به هواي پاك و آسمان آبي موثر خواهد بود.

وي با اشاره به تاكيد دين مبين اسلام بر مبحث صرفه جويي گفت: اين امر مي بايستي در همه ي مسائل مد نظر ما باشد و با آگاه سازي مردم نسبت كاهش مصرف انرژي، استفاده از انرژي هاي پاك و بهره گيري از ناوگان حمل و نقل عمومي مي‌توانيم علاوه بر حفظ انرژي، در امر حفاظت از محيط زيست نيز موثر واقع شويم.

دكتر محمود علي ركني مدير كل سازمان محيط زيست استان قم نيز در اين ديدار با ارائه ي گزارشي از اقدامات انجام شده در ام رحفاظت از محيط زيست به بيان راهكارها و فعاليت هاي پيش رو در امر ارتقاء جايگاه محيط زيست استان پرداخت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١١-١٣٩٢, ٢٣:۴٨

   

پر مبحث ترین ها